Team ESCA Gaming 3:2 Komil & Friends

11. sezon Ultraligi bez Komil & Friends

Po 3 latach i 6 sezonach spędzonych w pierwszej dywizji Ultraligi Komil & Friends muszą opuścić jej szeregi. Zażarta walka o utrzymanie się na najwyższym szczeblu trwała przez pięć długich pojedynków. Koniec końców to Team ESCA Gaming wyszedł górą, broniąc swojego miejsca w 11. sezonie rodzimych rozgrywek.

Pierwsza odsłona serii potoczyła się niemal całkowicie pod dyktando KNF. Patryk "lee sang" Kozłowski i spółka dociskali oponentów od samego początku spotkania, prezentując się znacznie lepiej w kluczowych walkach pomimo niewielkiej różnicy w złocie. Pierwszy as wyegzekwowany na środkowej alei pozwolił im przejąć Nashora, a kilka minut później kolejna anihilacja rywali doprowadziła ich do pierwszej wygranej. ESCA nie zamierzała jednak odpuszczać. Ekipa Jakuba "Grzybka" Jagiełki odwdzięczyła się względnie czystym i kontrolowanym zwycięstwem w grze numer dwa. Seria powróciła więc do statusu wyrównanej.

Przez pierwsze 20 minut trzeciego spotkania nie sposób było określić faworyta. Obie formacje wymieniały cios za ciosem i nawet wzmocnienie Barona na koncie zawodników Komil & Friends nie było w stanie przełamać defensywy ich rywali. Podopieczni Konrada "Respite'a" Słomińskiego utrzymali się w grze jeszcze przez kolejne 15 minut, nie tracąc nadziei na zwycięstwo, jednak ostatecznie musieli uznać ich wyższość. Wszystkie znaki na niebie, ziemi i Summoner's Rifcie wskazywały, że seria ta zakończy się w czterech grach. Zespół Nikodema "Ketima" Społki zdołał bowiem wypracować sobie 8 tysięcy przewagi i rozbroić wrogą bazę z dwóch inhibitorów. Po niemal półgodzinnej grze w deficycie ESCA rozpoczęła jednak proces powrotu do spotkania. Dwojąc się i trojąc, aby odrobić straty, w końcu dopięła swego. Po 42 minutach i niemal 50 eliminacjach wszystko ponownie sprowadziło się do srebrnych zgrzytów.

Tam nie było już miejsca na błędy. Adison i spółka budowali swoją przewagę od pierwszych minut i nie pozwolili dojść rywalom do głosu w żadnej istotnej potyczce. Najważniejsza, finałowa walka podzieliła się na dwa fronty. Podczas gdy czwórka zawodników Teamu ESCA Gaming i cała piątka KNF znalazły się na baronie, Grzybek podejmował struktury we wrogiej bazie. Ostatecznie oba pola bitwy zostały przejęte przez ESCĘ – na sam koniec strzelec formacji zdobył quadra killa, a moment później reprezentant górnej alei samodzielnie poskromił przeciwny Nexus.

Lista uczestników 11. sezonu Samsung Galaxy Ultraligi:

AliorBank Team BT2G Outlaws exeed
Grypciocraft Esports
Illuminar Gaming
Iron Wolves
Maturalni Forsaken
Orbit Anonymo
Team ESCA Gaming
Zero Tenacity

Czas na krótkie wakacje od rozgrywek Ultraligi. Już w przyszłym miesiącu czekają nas jednak mistrzostwa świata i zmagania drużyn z regionu EMEA. Dzień przed fazą play-in – 9 października – rozegra się także seria kwalifikacyjna pomiędzy Golden Guardians a Teamem BDS. Transmisja najprawdopodobniej dostępna będzie również z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube.