Rywalizacja i dobra zabawa

Polska Liga Esportowa pierwszy raz w swojej historii zawita na Lubelszczyznę, a dokładniej do miasta Chełm. W sobotę w bibliotece im. Marii Pauliny Orsetti – ul. Partyzantów 40 – toczyć się będzie rywalizacja w czterech grach: FIFA 23, Counter-Strike: Global Offensive, Clash Royale i Teamfight Tactics. Oprócz zmagań esportowych na miejscu dla każdego będzie dostępna strefa Free to Play, gdzie dla najlepszych przewidziane są nagrody.

Edukacja kluczem do sukcesu

Nieodłącznym elementem wydarzeń Polskiej Ligi Esportowej są bezpłatne strefy edukacyjne ze specjalistami w różnych dziedzinach. W Chełmie będziemy mieć okazję posłuchać m.in. prelekcji w temacie koncentracji w grach komputerowych, przygotowaną przez Fundację Sportu Pozytywnego oraz panelu o budowaniu marki osobistej, który poprowadzą wicemistrz świata FIFA – Bartosz "bejott" Jakubowski oraz ambasador PLE – Grzegorz "SZPERO" Dziamałek.

W ramach rozgrywek PGE Nowy Poziom PLE tworzymy krajową sieć edukacyjno-esportowych rozgrywek. Jeszcze tej jesieni zawitamy z wydarzeniami offline do Łomży, Białej Podlaskiej, a w ten weekend do Chełma. Do tej pory młodzi gracze nie wiedzieli, gdzie i jak zacząć przygodę z esportem, a my stworzyliśmy projekt, który odpowiada na te potrzeby i kompleksowo pomaga graczom-amatorom wejść do świata esportu – mówi Tomasz Chomczyk, Head of PR & Communication Polskiej Ligi Esportowej.

PGE Nowy Poziom PLE to pierwsza w Polsce sieć regionalnych rozgrywek edukacyjno-esportowych na poziomie graczy-amatorów, która ma na celu oddolne budowanie struktur polskiej sceny esportowej, wychowywanie nowych talentów i rozwijanie kompetencji graczy w grze i poza nią.

Wydarzenie na miejscu rozpoczyna się o godzinie 10:00. Transmisja będzie dostępna na platformie Twitch oraz YouTube Polskiej Ligi Esportowej.

Źródło: informacja prasowa