Po ENCE miał być angaż, ale nie było

Po wicemistrzowie IEM Dallas 2022 Snax łączony był z kilkoma organizacjami, mówiło się nawet o jego potencjalnych przenosinach do słynnego G2 Esports. Finalnie 30-latek nie zainteresował dużych organizacji na tyle, by któraś z nich faktycznie go zatrudniła. Zamiast tego stworzył on własny skład, Let Us Cook, wraz z którym w sierpniu dołączył do powracającego na scenę CS-a Pompa Teamu. Od tego czasu Pogorzelski i jego partnerzy osiągnęli już nawet pierwszy sukces, zdobywając PGE Superpuchar Polskiej Ligi Esportowej. Obecnie zaś z powodzeniem rywalizują oni w ósmej odsłonie północnoeuropejskiego Champion of Champions Tour. Ale niewykluczone, że były gracz Virtus.pro nie dokończy tych rozgrywek w dotychczasowych barwach.

Snax przejmie schedę po siuhym?

Jak bowiem zapewnia Polska Szufla(da), Snax ma zostać nowym prowadzącym w GamerLegionie, z którym podobno już trenuje. Formacja ta podczas niedawnego BLAST.tv Paris Major 2023 zadziwiła świat, zdobywając tytuł wicemistrzowski. Potem jednak doznała znaczących osłabień, dotyczących m.in. funkcji IGL-a, którym wcześniej był Kamil "siuhy" Szkaradek. Polak odszedł bowiem do MOUZ, wobec czego włodarze z Niemiec zdecydowali się zastąpić go Sanzhara "neaLaNem" Iskhakovem. Eksperyment okazał się średnio udany, bo GL nie zachwycało na późniejszych turniejach. Ba, z ESL Pro League Season 18 międzynarodowy skład pożegnał się już w fazie grupowej, gdyż za burtę wyrzuciła go FURIA.

neaLaN za te wyniki zapłacił głową, bo dziś GamerLegion potwierdził rozstanie z Kazachem. – Czasami rzeczy po prostu nie działają. Żegnaj, neaLaN – możemy wyczytać w komunikacie organizacji. Taki obrót spraw tylko uprawdopodobnił to, że wkrótce nowym członkiem zespołu zostanie Snax. Gdyby tak się stało, Pogorzelski ponownie spotkałby się z Jędrzejem "bogdanem" Rokitą. Ten wcześniej był trenerem Let Us Cook, obecnie zaś pełni w GL rolę asystenta. Co ciekawe, Snaxa zabrakło w składzie Pompy na dzisiejszy mecz z 1win w ramach CCT East Europe Series 2. Miejsce doświadczonego Polaka zajął znany z Dignitas Haris "H4RR3" Hadzic, ale nie uchronił on PT przed porażką.

Jeżeli plotki potwierdzą się, skład GamerLegionu będzie wyglądać tak:

Isak "⁠isak⁠" Fahlén
Frederik "⁠acoR⁠" Gyldstrand
Nicolas "⁠Keoz⁠" Dgus
Sebastian "volt" Malos
Janusz "Snax" Pogorzelski
Ashley "⁠ash⁠" Battye (trener)