cej0t zajmie miejsce AxEcHo

Pod skrzydła Sprout trafił wówczas m.in. znany z x-komu AGO i GameAgents Filip "AxEcHo" Czajka. – Od czasu mojego pobytu w AGO musiałem nieco poczekać, ale teraz mogę ogłosić, że będę grać dla akademii Sprout. Jestem bardzo wdzięczny za szansę, którą mi dano i zrobię wszystko, by każdego dnia stawać się lepszym graczem. Jestem podekscytowany sezonem – zapewniał Polak. Jego nowy zespół nie ustrzegł się jednak zmian. Z jednej strony Sebastian "Tauson" Tauson został awansowany do głównego składu. Z drugiej zaś rozstano się z Petarem "zecco" Živanoviciem. To wymusiło zatrudnienie dwóch następców, którymi zostali Mason "Vacancy" Haines oraz Filip "AJTT" Dolenský. Ale na tym nie koniec roszad.

Te tym razem dosięgły samego AxEcHo. – Rozszerzamy skład naszej akademii do sześciu osób, gdyż AxEcHo musi nieco się wycofać, by skupić się na swojej edukacji. Możecie mieć jednak pewność, że pozostaje on ważnym elementem podróżny naszego zespołu i w przyszłości nadal będzie z nim występował. Edukacja na pierwszym miejscu – możemy wyczytać w komunikacie Sprout. – Na jakiś czas będę szóstym graczem, by skupić się na obowiązkach szkolnych. To mój ostatni rok i chcę mieć pewność, że wszystko dobrze zdam. Dlatego razem ze Sprout postanowiliśmy, że wezmę krótką przerwę. Dziękuję im za to. Wkrótce jednak wracam! – zapewnił z kolei Czajka.

W tej sytuacji niemiecka organizacja sięgnęła po innego gracza z Polski. Tym okazał się zaledwie 16-letni Jan "cej0t" Dyl, który mimo młodego wieku może pochwalić się całkiem ciekawym CV. Dotychczas grał on w ThunderFlash, wcześniej jednak reprezentował także Ungentium oraz Creative AVEZ. Teraz zaś będzie miał okazję, by spróbować swoich sił w drużynie międzynarodowej. – Z radością ogłaszam, że dołączam do akademii Sprout. Cieszę się, że będę tutaj w momencie, gdy startuje CS2 – stwierdził Dyl za pośrednictwem mediów społecznościowych.

W tej sytuacji skład Sprout Academy prezentuje się następująco:

Sprout Mihai "fNk" Costache
Emil "sL1m3" Stolz
Mason "Vacancy" Haines
Filip "AJTT" Dolenský
Jan "cej0t" Dyl
Filip "AxEcHo" Czajka (rezerwowy)
Mihajlo "Feed" Petrović (trener)