Walka o ostatni slot na mistrzostwa świata

W tym roku otrzymamy całkowicie nowy obraz Worlds. Wszystko za sprawą tego, że format rozgrywek został zupełnie zmieniony i teraz będziemy mieli do czynienia m.in. z systemem szwajcarskim w ramach głównego etapu zmagań. Nową rzeczą są także Worlds Qualifying Series, które odbędzie się jutro. Tam w szranki ze sobą staną reprezentanci BDS oraz Golden Guardians. Tym samym jeszcze przed startem samych mistrzostw zobaczymy już pierwszą batalię pomiędzy EMEA a Ameryką.

Pojedynek ten rozegra się pomiędzy dwoma formacjami, które w najświeższych rozgrywkach swoich lig zajęły czwarte miejsca. W przypadku Złotych Strażników było to po prostu dotarcie do trzeciej rundy play-offów LCS. Natomiast jeśli chodzi o szwajcarską organizację, to ta uzyskała awans na WQS dzięki zajęciu czwartej lokaty w finałach sezonu LEC. I choć organizacje te nie miały jeszcze okazji się ze sobą ścierać, tak patrząc czysto przekrojowo na poziom obu zespołów można spodziewać się na papierze naprawdę wyrównanej potyczki. W efekcie nie wiadomo kto wyjdzie z niej górą. Co ważne, spotkanie będzie miało charakter lanowy. Wszak obie drużyny znajdują się już w Korei Południowej, która jest gospodarzem tego turnieju. Zwycięzca będzie mógł cieszyć się z przejścia dalej i walki w play-inach. Przegrany zaś straci szansę na grę podczas nadchodzącej edycji mistrzostw globu.

Harmonogram Worlds Qualifying Series 2023:

9 października
06:00 Team BDS Team BDS vs Golden Guardians, LCS Golden Guardians BO5

Zmagania w ramach mistrzostw świata w League of Legends 2023 rozpoczną się 10 października od fazy play-in. Z niej dwie drużyny awansują do głównej części rywalizacji, która wystartuje 19 października i potrwa aż do 19 listopada, kiedy to zostanie wyłoniony zwycięzca. Transmisję z Worlds 2023 będziecie mogli oglądać na kanałach Polsat Games: w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube.


Po więcej informacji na temat League of Legends World Championship 2023 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Worlds 2023