PGE Nowy Poziom PLE to wydarzenie, które przyciąga coraz więcej młodych osób, doceniających wartość edukacyjną esportu. To także okazja dla amatorskich graczy, którzy mogą pokazać swój talent i w przyszłości przebić się do najlepszych polskich drużyn.

W czwartym sezonie PGE Nowy Poziom PLE gracze rywalizują w czterech popularnych tytułach: Counter-Strike 2, EA Sports FC 24, League of Legends oraz Clash Royale. Eliminacje wystartowały na początku października, ale wciąż można wziąć udział w zmaganiach. Zapisy prowadzone są na platformach Chellengermode oraz FACEIT. Finały 4. sezonu rozgrywek odbędą się 28 października w Parku Wodnym w Łomży.

W ramach projektu PGE Nowy Poziom PLE staramy się pokazywać w różnych częściach Polski wartości i możliwości, jakie stwarza esport. Nie tylko dzieciom i młodzieży, ale również osobom starszym. Dlatego podczas naszych eventów łączymy turnieje esportowe z bezpłatnymi warsztaty i strefami edukacyjnymi. Wydarzenia PGE Nowy Poziom PLE staramy się organizować w takich miastach, gdzie esportowych aktywacji jest niewiele lub w ogóle ich nie ma. Stąd wybór Łomży, gdzie zagoszczą finały czwartego sezonu – mówi Tomasz Chomczyk, Head of PR & Communication Polskiej Ligi Esportowej.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Łomży i okolic na to wydarzenie. Przyjdźcie, kibicujcie, zagrajcie w popularne tytuły i obserwujcie największe rozgrywki esportowe w regionie. To będzie świetna okazja, by poznać świat esportu.

PGE Nowy Poziom PLE to unikalny projekt esportowo-edukacyjny. Są to pierwsze w Polsce masowe rozgrywki osadzone w profesjonalnej strukturze. W ramach tego przedsięwzięcia stworzyliśmy pionierską sieć rozgrywek na poziomie graczy-amatorów, która ma na celu oddolne budowanie struktur polskiej sceny esportowej oraz rozwijanie kompetencji graczy.

Więcej szczegółów odnośnie do wydarzenia znajdą państwo na stronie nowypoziom.gg oraz Facebooku i innych mediach społecznościowych Polskiej Ligi Esportowej. Rozgrywki PGE Nowy Poziom PLE objęte są Honorowym Patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Źródło: informacja prasowa