Nisha zawalczy o mistrzostwo świata!

Co warte wspomnienia, na The International 2023 nie zabraknie Polaka. Co więcej, Michał "Nisha" Jankowski i jego partnerzy z Teamu Liquid wydają się głównymi faworytami do mistrzowskiego tytułu. Wystarczy wspomnieć, że to właśnie oni zapewnili sobie awans na TI jako najlepszy zespół w Dota Pro Circuit. Najpierw jednak ekipę Nishy czekać będą grupowe zmagania w ramach zbioru B. W tym poza Liquid znalazły się też m.in. debiutujące na TI Shopify Rebellion oraz BetBoom Team, czyli odpowiednio 7. i 12. drużyna DPC 2023. Kolejny slot zgarnęło Thunder Awaken, złożone z czterech Peruwiańczyków oraz jednego Białorusina. Ponadto po raz pierwszy w swojej historii na mistrzostwach świata pojawi się Azure Ray z Chin.

Ale na tym lista organizacji, które wcześniej nie były obecne na The International, się nie kończy. Tak wygląda m.in. sytuacja 9Pandas, aczkolwiek warto zwrócić uwagę, że rosyjski skład bynajmniej nie składa się z nowicjuszy. Na jego czele stoi przecież Roman "RAMZES666" Kushnarev, wieloletni reprezentant Virtus.pro. Innymi debiutantami są natomiast nouns, Vivo Keyd Stars, wspomagane przez słynne Paris Saint-Germain PSG Quest oraz Team SMG. Ponadto warto będzie też spoglądać na wydarzenia w grupie D. Wszak to właśnie w niej zobaczymy obrońców tytułu z Tundra Esports, którym nie udało się jednak utrzymać całego mistrzowskiego zespołu. Albowiem miesiąc temu miejsce wykluczonego przez problemy zdrowotne Martina "Saksy" Sazdova zajął wypożyczony z OG Topias "Topson" Taavitsainen.

Grupy The International 2023:

Grupa A
9Pandas
Entity
Evil Geniuses
Team SMG
Team Spirit
Grupa B
Azure Ray
BetBoom Team
Shopify Rebellion
Team Liquid
Thunder Awaken
Grupa C
beastcoast
Gaimin Gladiators
LGD Gaming
nouns
Virtus.pro
Grupa D
PSG Quest
Talon Esports
TSM
Tundra Esports
Vivo Keyd Stars

The International 2023 odbędzie się między 12 a 29 października w Seattle. Do gry przystąpi 20 formacji, które rywalizować będą o łączną pulę nagród, której podstawa wyniosła 1,6 miliona dolarów. Zostanie ona jednak powiększona o przychody ze sprzedaży przedmiotów związanych z TI 12 i na ten dobiła ona do poziomu 2 938 110 dolarów.