Powrót po ponad roku?

Nie tak dawno, bo dwa miesiące temu pisaliśmy o tym, że Selfmade za porozumieniem obu stron odszedł z Vitality. To oznaczało, że w końcu będzie mógł poszukać dla siebie nowego domu. Wcześniej było to prawie nie możliwe, gdyż Polak znajdował się w tak zwanym "więzieniu kontraktowym". W praktyce był nieaktywnym członkiem formacji, ale kwota jego wykupu była zbyt wielka dla innych ekip. W takim położeniu dżungler spędził ponad rok, ale teraz według doniesień hiszpańskiego reportera Esportmaniacos, Mariána "Erosa" Stoicy, powróci. Natomiast to, gdzie będzie grał, zdaje się bardzo sensacyjne.

Vitality.Bee nowym domem Selfmade'a?

Selfmade bowiem ma zagrać w... Vitality.Bee, czyli akademii Teamu Vitality. Vitality.Bee zaś zawsze było drużyną liczącą się w grze o czołówkę LFL-a, wchodząc prawie co split do play-offów rozgrywek. W tym roku w VIT.B grała trójka Polaków, z czego Kacper "Daglas" Dagiel według plotek ma grać w przyszłym roku w głównym składzie formacji. Także nie jest to pierwszy lepszy zespół z EMEA Regionalnych Lig.

Jednak większość fanów raczej nie spodziewała się takiego obrotu spraw i liczyła na to, że polski leśnik albo wróci do gry w League of Legends EMEA Championship, albo zobaczymy go za oceanem. Zwłaszcza że Boderek ma spore doświadczenie. Głównie z gry w Fnatic, z którym pojechał na Worlds w 2020 roku i awansował na nich do ćwierćfinału. Wcześniej Polak występował również w SK Gaming, z którym mimo średniego na papierze składu liczył się w walce o fazę pucharową.

Jeśli plotki się potwierdzą, będzie to powrót króla do swojego królestwa. W 2017 oraz 2018 roku Selfmade dominował na scenie ERL-a, wygrywając prawie wszystko, co się dało. Dżungler triumfował kilkukrotnie w lidze hiszpańskiej, wygrywał European Masters, a także inne poboczne turnieje. Także można się spodziewać, że z Vitality.Bee będzie chciał kontynuować dobrą passę. Jeszcze nie wiadomo z kim będzie grał w składzie. Prawdopodobnie jednak nie z Jakubem "Jactrollem" Skurzyńskim, który według plotek przejdzie do Papara SuperMassive.

Jeżeli plotki potwierdzą się, skład Vitality.Bee będzie wyglądać tak:

Daniel "Scarface" Aitbelkacem
Oskar "Selfmade" Boderek
Mateusz "Czajek" Czajka
Matúš "Neon" Jakubčík
Kacper "Nahovsky" Merski