Meta mistrzostw Europy

Bilgewater i Multicasterzy mieli swoje wzloty i upadki w trakcie całego sezonu. Inicjacyjna potęga obu kompozycji był niejednokrotnie osłabiana, by nadać jej odpowiedniego balansu. Finalnie jednak dokonano zmian, które przywróciły obie cechy do chwały. Tak więc obok nieznikających z piedestału Shurimy i Demacii były to najczęściej używane kompozycje w trakcie TFT Rising Legends Finals. Dużo widzieliśmy też Bruiserów. Wśród legend dominowali przyznający przedmioty Twisted Fate oraz Urf, widzieliśmy sporo Ezreala, a także pozostawiającego pełną elastyczność Poro.

Przebieg Rising Legends Finals

Niestety, tym razem reprezentantom naszego kraju zabrakło odrobiny szczęścia do zakwalifikowania się na mistrzostwa świata. Z czwórki naszych reprezentantów tylko jednemu udało dostać się do finałowego etapu, a i tam bardzo szybko został zablokowany przez swoich przeciwników. Andrzej "traviscwat" Fiks aż trzy rundy zakończył z sześcioma punktami. Pozostałe jednak na ósmej lub siódmej pozycji. Było to zdecydowanie za mało, by przebić się przez takich oponentów, jak chociażby Zakariya "Zyk0o" Olabi, który wygrał lobby dwukrotnie, nie wspominając już o zwycięzcy turnieju, Christianie "DarkHydrze" Lüftnerze.

Warto wspomnieć, że nowy mistrz EMEA dosłownie miesiąc wcześniej, wraz ze swoimi kolegami z Niemiec, wygrał drugi co do wielkości turniej europejski – Rising Legends: Superbrawl. Jest to wydarzenie oparte silnie na współpracy drużynowej, rozgrywające się pomiędzy poszczególnymi ligami należącymi do regionu. DarkHydra został wówczas utytułowany MVP fazy grupowej.

Nagrody w TFT Rising Legends:

  • 1 miejsce: 25000 euro + bilet na Runeterra Reforged Championship.
  • 2 miejsce: 10000 euro + bilet na Runeterra Reforged Championship.
  • 3 miejsce: 8000 euro + bilet na Runeterra Reforged Championship.
  • 4 miejsce: 6000 euro + bilet na Runeterra Reforged Championship.
  • 5 miejsce: 3000 euro.
  • 6 miejsce: 2000 euro.
  • 7 miejsce: 1750 euro.
  • 8 miejsce: 1500 euro.

Pozostali zawodnicy zostaną wyróżnieni kwotami między 400 i 800 euro.

Wyniki po zakończeniu TFT Rising Legends Finals:

1. DarkHydra 33
2. MIH Zyk0o 33
3. Wet Jungler 29
4. SLY Voltariux 27
5. tft aug 27
6. Lallana 26
7. Z10 Traviscwat 23
8. Yaroy 18

Wszystkie mecze Teamfight Tactics transmitowane za pośrednictwem platformy LoL Esport oraz oficjalnego kanału na Twitchu. Informacje na temat wydarzenia śledzić można na stronie Rising Legends, a także na Twitterze.