Saudyjczycy zorganizują Esports World Cup

I efektem tych ostatnich działań jest zapowiedź wielkiej lanowej imprezy pod szyldem Esports World Cup. – EWC to naturalny krok w podróży Arabii Saudyjskiej, by stać się czołowym światowym hubem dla gamingu i esportu. Hubem oferującym niezliczone esportowe doświadczenia, które przesuwają granice branży. Ta impreza przyspieszy także nasz progres w osiągnięciu celów Wizji 2030, wliczając w to dywersyfikację ekonomii, wzmocnienie sektora turystycznego, zapewnienie możliwości pracy w wielu innych sektorach oraz dostarczenie obywatelom i odwiedzającym rozrywki na wysokim poziomie – stwierdził w swoim oświadczeniu saudyjski książę, Mohammed bin Salman.

Esports World Cup ma odbyć się latem 2024 w Rijadzie, czyli stolicy Arabii Saudyjskiej. Całość ma być częścią saudyjskiej Narodowej Strategii Gamingu i Esportu. Jej celem jest, by do 2030 roku zwiększyć udziału sektora w krajowym produkcie brutto do ponad 50 miliardów riali saudyjskich. Ponadto założeniem jest stworzenie 39 tysięcy nowych miejsc pracy. Na ten moment nie znamy jednak szczegółów nadchodzącego wydarzenia. Wiadomo, że na esportowe mistrzostwa świata składać się ma kilka popularnych gier z różnych gatunków. Sama impreza ma dostarczyć największą pulę nagród w historii esportu. Więcej informacji otrzymamy, zgodnie z zapewnieniami, w pierwszych miesiącach 2024 roku.

Ronaldo reklamuje turniej

Co ciekawe, podczas panelu omawiającego nadchodzący turniej, obecny był m.in. Cristiano Ronaldo. Przypomnijmy, że legendarny Portugalczyk na początku 2023 roku opuścił Europę i związał się z Al-Nassr. Był on pierwszą z gwiazd futbolu, które z czasem zaczęły tłumnie opuszczać Europę na rzecz Arabii Saudyjskiej. – To zaszczyt, że mogłem ponownie spotkać Jego Królewską Wysokość Księcia Mohammeda bin Salmana. Świetnie, że mogłem być częścią dzisiejszego panelu dyskusyjnego o przyszłości esportu oraz zapowiedzi pierwszego w historii Esports World Cup. To będzie mieć miejsce w przyszłym roku w Arabii Saudyjskiej – przyznał były zawodnik Manchesteru United, Realu Madryt i Juventusu.