Zespół Jankosa z nowym wspierającym?

Według informacji opublikowanych przez Alejandro "anonimotum" Gomisa na łamach blix.gg w ekipie Jankosa szykują się roszady. Jedną z nich jest zmiana na pozycji wspierającego. Mertaia "Mersę" Sariego zastąpić ma Norman "Kaiser" Kaiser, który w minionym sezonie był częścią nieudanego projektu pod szyldem Teamu Vitality.

Ostatni rok w wykonaniu niemieckiego supporta pozostawił wiele do życzenia. W poprzednich splitach pojawiał się on jednak w dyskusjach na temat najlepszych europejskich zawodników na swojej pozycji. Reprezentując MAD Lions u boku Matyáša "Carzzy'ego" Orsága Kaiser dwukrotnie zdobył mistrzostwo League of Legends European Championship i aż trzykrotnie pojawił się na Worlds. Inicjatorzy w jego rękach siali grozę i budzili respekt w całej lidze. Jest więc szansa, że Niemiec w nowym środowisku obudzi w sobie dawną bestię i stanie się dla Teamu Heretics niebagatelnym wzmocnieniem.

Przetasowania możliwe też w sztabie

Kolejne z doniesień hiszpańskiego reportera dotyczy sztabu szkoleniowego TH. Nie ma tu natomiast mowy o czyimkolwiek odejściu, a jedynie o nowym nabytku organizacji. Funkcję asystenta w drużynie Jankosa objąć ma Thomas "Kirei" Yuen. Były leśnik znany m.in. z Misfits Gaming i Schalke 04 Esports zrezygnował z kariery gracza półtora roku temu. Od listopada 2022 do maja 2023 roku przebywał za oceanem, gdzie pełnił obowiązki trenera w akademii 100 Thieves. Po kilkumiesięcznej przerwie Holender ma jednak powrócić do rodzimego regionu.

Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że zobaczymy więcej zmian w hiszpańskiej organizacji. Na obecną chwilę nie ma jednak żadnych konkretnych informacji, jeśli chodzi o pozostałe pozycje. Przyszłość Mersy również pozostaje nieznana, a sam zawodnik w swoich mediach społecznościowych opublikował wpis o poszukiwaniu drużyny.

Gdyby plotki potwierdziły się, skład Teamu Heretics wyglądałby tak:

Shunsuke "Evi" Murase
Marcin "Jankos" Jankowski
Vincent "Vetheo" Berrié
Viktor "Flakked" Liroy Tortosa
Norman "Kaiser" Kaiser
Peter Dun