Wielkie osiągnięcia Perkza

Perkz zdecydowanie jest jedną z największych legend sceny EMEA, a także ogólnie zachodniego League of Legends. Chorwat wraz z G2 Esports cztery razy z rzędu wygrał European League of Legends Championship Series. Po roku przerwy od wygrywania dołożył kolejne cztery tytuły z rzędu w LoL European Championship. Ponadto wraz z G2 wygrał on Mid-Season Invitational 2019 oraz tego samego roku dotarł do finału mistrzostw świata. Natomiast z Cloud9 Perković zwyciężył w wiosennym splicie LoL Championship Series, a także dotarł do ćwierćfinału Worlds 2021.

Słaby czas w Vitality

Na sezon 2022 Perkz dołączył do Teamu Vitality, wracając tym samym do Europy. Niestety dla niego od tego czasu nie osiąga zadowalających wyników. Pszczoły w 2022 roku zajęły piąte i siódme miejsce w LEC. Inny miał być 2023 rok, gdyż VIT zdecydowało się na skład złożony z samych gwiazd. Jednak Perkz i spółka w pierwszym splicie nie awansowali nawet do play-offów, a w drugim zajęli w nich trzecie miejsce. Gwoździem do trumny było lato, podczas którego Vitality skończyło na ostatniej, dziesiątej pozycji w lidze. Niedawno Alejandro Gomis podawał doniesienia, że po tych występach Chorwat rozstanie się z organizacją, a dziś sam zawodnik to potwierdził. Tym samym Perkz pierwszy raz od dziewięciu lat jest wolnym zawodnikiem.

Jeszcze nie wiadomo, gdzie będzie grał w przyszłym sezonie. Natomiast sam nie zawiesza myszki na kołku i zapowiada, że wróci silniejszy niż kiedykolwiek. Warto wspomnieć, że ostatnio pojawiły się plotki z mniej znanych źródeł o tym, że chorwacki środkowy miał brać udział w try-outach do EXCEL ESPORTS, ale przegrał w nich z Adamem "Jackiesem" Jeřábkiem.