Zero Tenacity ze składem gwiazd

Nie da się ukryć, że mamy huczny okres jeśli chodzi o doniesienia związane z zespołami na przyszły sezon. Ponadto Ultraliga ogłosiła, że zrezygnowała z akredytacji Riotu. Mimo to Zero Tenacity według plotek będzie miało bardzo mocny na papierze skład. Wcześniej pisano o tym, że dołączą tam Dawid "Melonik" Ślęczka, Franciszek "HARPOON" Gryszkiewicz, Robert "Erdote" Nowak oraz Subicz "bluerzor" Dániel. Ponadto reporterzy podawali również, że trenerem formacji będzie Nikola "xani" Zrinjski. Odpowiedzialny za te wielkie jak na Ultraligę wzmocnienia jest nowy dyrektor sportowy Z10, czyli Adrian "Hatchy" Widera.

Turek z olbrzymim doświadczeniem

Najbardziej sensacyjna zdaje się jednak kwestia nowego środkowego Zero Tenacity. Według doniesień Brieuca "LEC Wooloo" Seegera będzie to Emre "Kofte" Akça. Turek ma za sobą znakomity rok w rodzimych rozgrywkach. Wraz z İstanbul Wildcats dwukrotnie wygrał Turkish Championship League, a wiosną sięgnął po mistrzostwo EMEA Masters. Latem się to co prawda już nie udało, ale IW przegrało jedynie w ćwierćfinale z Karmine Corp. Poza tym Kofte wcześniej grał w Galatasaray Esports, z którym otarł się o awans na Worlds w 2022 roku. Można więc zdecydowanie mówić tutaj o bardzo solidnym zawodniku.

Już pojawiły się głosy ekspertów na mediach społecznościowych sugerujące, że skład Z10 jest najmocniejszym składem w Ultralidze od bardzo wielu lat. Mówili o tym między innymi Piotr "CzarnyPiotruś" Barański i Tomasz "TheFakeOne" Milaniuk. Ale takie ruchy Z10 jednocześnie nie dziwą. Serbska organizacja dalej chce podbijać Ultraligę oraz walczyć o dobre wyniki na EMEA Masters. To pierwsze w 2023 roku wiosną się udało, ale to drugie już nie. Za to lato już ogólnie było sporym rozczarowaniem. Zero Tenacity skończyło z 3. miejscem w Ultralidze po porażkach z Orbit Anonymo i AliorBank Teamem.

Tak prezentuje się domniemany skład Zero Tenacity:

z10
Dawid "Melonik" Ślęczka
Subicz "bluerzor" Dániel
Emre "Kofte" Akça
Franciszek "HARPOON" Gryszkiewicz
Robert "Erdote" Nowak
Nikola "xani" Zrinjski