T1 2:0 Bilibili Gaming (BLG) Bilibili Gaming

Faker i spółka pokazują, kto tu rządzi

Pierwszą odsłonę serii Worlds 2023 w wykonaniu T1 i Bilibili Gaming otworzyła nieudana inwazja ze strony wicemistrzów LoL Pro League. Błędy Penga "XUNA" Li-Xuna i spółki poskutkowały dwoma wczesnymi zabójstwami na korzyść ekipy Fakera. Przewaga z dolnej alei szybko zaczęła rozprzestrzeniać się na pozostałe części mapy. Potyczka na środku i solowa eliminacja dla toplanera T1 pozwoliły reprezentantom League of Legends Champions Korea rozpędzić się jeszcze mocniej. Przejmowane stopniowo przez koreański zespół obiekty neutralne i struktury coraz bardziej oddalały BLG od ewentualnego powrotu do rozgrywki. Ostatecznie przez prawie 30 minut spotkania chińska formacja zdołała zgładzić rywali zaledwie trzykrotnie, nie zdobywając żadnej wieży ani nawet smoka. Zawodnicy królewskiej organizacji domknęli spotkanie w sposób niezwykle kontrolowany i poukładany.

W drugiej grze żadna z drużyn nie zdecydowała się na wczesne szaleństwa. Drobne wymiany na rzece rozeszły się po kościach. Spokój nie potrwał jednak zbyt długo – tym razem to Bilibili postanowiło skutecznie pociągnąć za spust, zgarniając pierwszą krew na środkowej alei. Za tym podążyła solowa eliminacja na topie, kolejny gank na midzie i... jeszcze jeden solokill dla Chena "Bina" Ze-Bina. T1 zdołało natomiast odgryźć się w walce o drugiego smoka, znajdując dla siebie nie tylko bestię, ale także złoto z głów trzech przeciwników. W kolejnych minutach na skutek kilku dobrych zagrań ekipy Fakera przewaga BLG rozpłynęła się doszczętnie. Po zwycięstwie w kluczowej potyczce i wyłapaniu Zenga "Yagao" Qi przyszedł czas na Barona i Duszę Smoka Powietrznego. Srebrnym medalistom LPL nie pomogła ani Xayah, ani niebieska strona mapy. T1 jednym szybkim natarciem sięgnęło po zwycięstwo i zameldowało się w ćwierćfinałach.

Poznaliśmy pary ostatniej rundy Swiss

Już jutro czekają nas ostateczne starcia o awans pomiędzy drużynami z bilansem 2-2. Losowanie obdarzyło nas bratobójczym pojedynkiem zespołów z LCK, a także dwoma europejsko-chińskimi spotkaniami. kt Rolster podejmie bowiem Dplus KIA, G2 Esports zawalczy z Bilibili Gaming a Fnatic zmierzy się z Weibo Gaming. Przed reprezentantami EMEA stanie zatem naprawdę trudne wyzwanie.

Harmonogram ostatniego dnia fazy Swiss na Worlds 2023:

29 października
05:00 kt Rolster kt rolster, LCK vs Dplus KIA BO3
08:00 G2 Esports vs Bilibili Gaming (BLG) Bilibili Gaming BO3
11:00 Fnatic vs  Weibo Gaming BO3

Wszystkie spotkania Worlds 2023 będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na transmisji Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji dotyczących tegorocznej edycji Worlds zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Worlds 2023