Ostatnia szansa LEC na walkę o play-offy Worlds

Pierwszą formacją z LEC, która stoczy ostateczny bój o być albo nie być na tegorocznej edycji Worlds będzie Fnatic. Zespół Adriana "Trymbiego" Trybusa w swoim ostatnim starciu zdołał pokonać Cloud9, utrzymując się w rozgrywkach. W decydującej batalii jednak wydaje się, że Czarno-Pomarańczowi nie mają zbytnio czego szukać. Po drugiej stronie barykady bowiem staną reprezentanci Weibo Gaming. I to bez dwóch zdań formacja z ligi chińskiej będzie w tym zestawieniu faworytem. Mecz ten zaplanowany jest na godzinę 9:00.

Zaraz po nim ujrzymy przegranych dzisiejszych potyczek, czyli G2 Esports oraz Bilibili Gaming. Samuraje mieli idealną okazję, aby już w sobotę zapewnić sobie bilet do fazy pucharowej mistrzostw świata. Nieoczekiwanie jednak ponieśli druzgocącą klęskę w swoim starciu z NRG. W związku z tym sytuacja się znacznie skomplikowała, bo Rasmus "Caps" Winther i spółka musieli oczekiwać na szczęśliwe dla nich losowanie. Te jednak nie miało litości i jako przeciwnika postawiło im wicemistrzów LoL Pro League. Tutaj także to BLG jest faworytem na papierze i raczej powinno mieć przewagę w tym pojedynku. Nie wiadomo jednak które oblicze G2 zobaczymy w jutrzejszym spotkaniu, bo podczas tego turnieju pokazywali nam już wiele swoich twarzy.

Czy ostatni obecny mistrz świata pozostanie w grze?

Nim jednak odbędą się te dwie bijatyki, to czeka nas jeszcze koreańsko-koreańska bitwa. W niej udział wezmą przedstawiciele kt Rolster oraz Dplus KIA. Zespoły te miały okazję mierzyć się już ze sobą w drugiej rundzie Swissa i wtedy górą było KT. Patrząc na wyniki z LoL Champions Korea oraz te aktualne to faktycznie Kim "Aiming" Ha-ram i jego towarzysze mogą mieć większe szanse na zaklepanie sobie przepustki do play-offów Worlds 2023. Istnieje zatem szansa, że ostatni trzymający się jeszcze mistrz świata – Kim "Deft" Hyuk-kyu – podzieli los Honga "Pyosika" Chang-hyeona i także pożegna się z turniejem, bez możliwości walki o ewentualną obronę tytułu.

Harmonogram jutrzejszych pojedynków Worlds 2023:

29 października
05:00 kt Rolster vs Dplus KIA BO3
08:00 Fnatic vs Weibo Gaming BO3
11:00 G2 Esports vs Bilibili Gaming BO3

Przypominamy, że dzisiejszej nocy następuje zmiana czasu z letniego na zimowy. Wszystkie pojedynki obejrzeć będziecie mogli z polskim komentarzem na transmisji Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji dotyczących tegorocznej edycji Worlds zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Worlds 2023