PACT rezygnuje i chce przekazać slota graczom Permitty

Mowa tutaj o grającym w miksowym składzie PACT. Całą sprawę zapoczątkował komunikat Grzegorza "SZPERA" Dziamałka. – Jako PACT.mix zrzekamy się miejsca w zamkniętych kwalifikacjach do ESL MP i chcielibyśmy, aby naszym zastępstwem była drużyna Permitta Esports, bo po prostu chłopaki zasługują, by tam grać, lecz to już zależy od ESL Polska. Mimo różnych komentarzy – slota otrzymaliśmy prawidłowo, zajęliśmy 5. pozycję w poprzednim sezonie, lecz jak dobrze wiecie gramy sobie sklejką ziomeczków i nie jest to dla nas priorytet. Wyszliśmy do play-offów PLE i na tym się chcemy skupić w najbliższych dniach – przyznał 32-latek za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Na ten moment nie wiadomo jeszcze, jak ESL Polska ustosunkuje się do apelu SZPERA. Przypomnijmy, że PACT, podobnie jak Illuminar Gaming, LODIS i PGE Turów Zgorzelec, otrzymał bezpośrednie zaproszenie. Z kolei Permitta przystąpiła do otwartych eliminacji, ale nie osiągnęła w nich sukcesu. Porażki w 2. rundzie górnej drabinki z B2TG KingZ oraz z gbxcz w 6. rundzie drabinki dolnej pozbawiły podopiecznych szwajcarskiej organizacji marzeń o awansie. Jednocześnie nie uprawniają one ekipy do roszczeń w sprawie zwolnionego slotu. Gdyby bowiem iść za kolejnością, to najwyższe miejsca niepremiowane miejscem w zamkniętych eliminacjach do ESL MP zajęły Electrocuted E-Sports oraz Pikinierzy.

Uczestnicy zamkniętych eliminacji do ESL Mistrzostw Polski Jesień 2023:

B2TG KingZ
Illuminar Gaming LODIS gbxcz
PACT PGE Turów Zgorzelec QMISTRY
TUSTE CHOPAKI

Zamknięte eliminacje zaplanowano na 4 listopada. Z kolei same ESL Mistrzostwa Polski Jesień 2023 odbędą się między 20 a 26 listopada. Będzie to ostatnia w historii odsłona tych rozgrywek. Łączna pula nagród wyniesie 50 tysięcy złotych, a ponadto triumfatorzy otrzymają również bilet do fazy play-in Intel Extreme Masters Katowice 2024.