Snax, kRaSnaL i kto jeszcze?

Mimo to do Szwecji pojadą Janusz "Snax" Pogorzelski i Szymon "kRaSnaL" Mrozek. GamerLegion, gdzie obowiązki prowadzącego pełni właśnie Snax, otrzymało bezpośrednie zaproszenie na skandynawskiego lana dzięki wysokiej pozycji w rankingu ESL. W ten sam sposób uhonorowane zostały także Eternal Fire oraz Virtus.pro. Nieco inaczej wygląda sprawa z Monte. Co prawda kRaSnaL i jego partnerzy także zostali nagrodzeni z uwagi na swoją sytuację w zestawieniu organizatora. Niemniej w ich ręce wpadła akurat przepustka przeznaczona dla formacji z Europy. Stary Kontynent otrzymał bowiem dodatkowy slot jako miejsce, w jakim organizowana jest impreza.

Jeżeli zaś chodzi o laureatów eliminacji, to naszą część świata reprezentować będzie Looking4Org. Francuzi od maja, gdy rozstali się z HEET, nie mają pracodawcy, jednak nie przeszkodziło im to w wywalczeniu awansu. Co więcej, w zamkniętym etapie kwalifikacji pozostawili oni w pokonanym polu tak uznane drużyny, jak BIG, Apeks czy też Team Spirit. Zaskoczeniem jest też obecność Nouns Esports z Ameryki Północnej, które w grze o bilet do Jönköping rozprawiło się ze słynnymi Evil Geniuses. Pozostałe dwa sloty przypadły natomiast w udziale MIBR-owi oraz TYLOO, czyli triumfatorom eliminacji odpowiednio w Ameryce Południowej oraz Azji.

Lista uczestników ESL Challenger Jönköping 2023:

Eternal Fire GamerLegion Looking4Org MIBR
Monte Nouns Esports TYLOO Virtus.pro

ESL Challenger Jönköping 2023 odbędzie się między 24 a 26 listopada. Łączna pula nagród turnieju wyniesie 100 tysięcy dolarów, z czego dla mistrzów przypadnie 50 tysięcy. Ponadto zwycięzcy imprezy nagrodzeni zostaną miejscem w ESL Pro League Season 19.