LCS rozpoczyna offsezon z hukiem

Plotki transferowe pojawiają się coraz liczniej zarówno w regionie EMEA, jak i w LCS. Najnowsze doniesienia Brieuca "LEC Wooloo" Seegera na łamach Sheep Esports mogą zaciekawić nie tylko zagorzałych miłośników amerykańskiego LoL-a. Krążą one bowiem wokół niezwykle medialnego zawodnika, który w nadchodzącym offsezonie zapowiadał się jako wybitnie łakomy kąsek. jojopyun, bo to o nim mowa, mógł rzekomo przebierać w ofertach z obu zachodnich lig. Wśród organizacji zainteresowanych Kanadyjczykiem miały znaleźć się m.in. Team Vitality i Team Heretics, a także FlyQuest, Golden Guardians oraz Cloud9. Z wyścigu po Pyuna jako pierwsze odpadły europejskie formacje, gdyż zdecydował się on pozostać w swoim regionie. Następnie z powodów finansowych wycofali się Złoci Strażnicy, tak więc finalnie decyzja jojo wahała się pomiędzy C9 a FLY. Ostatecznie wybór midlanera padł ponoć właśnie na Chmury.

W ciągu dwóch lat spędzonych w Evil Geniuses jojopyun zdążył wypracować sobie niemałą renomę. Gracz aktualnie uważany jest za jednego z najbardziej utalentowanych rezydentów. Już w swoim pierwszym roku kariery na najwyższym szczeblu zdołał on zdobyć mistrzostwo LCS i pojawić się na Mid-Season Invitational oraz Worlds. Nie dziwi więc fakt, że chętnych do podpisania młodego środkowego znalazło się wielu.

Jeśli roszada na środkowej alei dojdzie do skutku, w organizacji zwolni się miejsce dla zawodnika spoza regionu. Znając offsezonowe zwyczaje Jacka Etienne'a nie pozostanie ono niewykorzystane. Warto przypomnieć, że kilka dni temu swoje rozstanie z Cloud9 oficjalnie ogłosił Jesper "Zven" Svenningsen. Nie wiadomo natomiast, czy w planach jest sprowadzenie kogoś właśnie na jego pozycję.

Gdyby dotychczasowe plotki potwierdziły się, skład Cloud9 wyglądałby tak:

c9, cloud9 Ibrahim "Fudge" Allami
Robert "Blaber" Huang
Joseph "jojopyun" Pyun
Kim "Berserker" Min-cheol
Alfonso "Mithy" Aguirre Rodríguez