JD Gaming 3:1
(9:00, BO5)
kt Rolster

Mocny start KT, ale dalej to już spektakl JDG

Nie ma co ukrywać, że wyraźnym faworytem tego zestawienia było JDG, które uważane jest za głównego kandydata do zgarnięcia trofeum Worlds 2023. Zwłaszcza po wczorajszym nieoczekiwanym odpadnięciu z turnieju Gen.G Esports. Niemniej w dzisiejszą serię znacznie lepiej weszli zawodnicy KT. Zhuo "knight" Ding i spółka nie byli w stanie okiełznać swoich oponentów, którzy przygotowali całkiem ciekawą kompozycję na pierwszą potyczkę. Znakomicie zaprezentowali się Gwak "Bdd" Bo-seong oraz Kim "Aiming" Ha-ram. Na odpowiedź mistrzów Chin długo nie trzeba było czekać, bo już w drugiej grze to oni odpłacili się szybkim stompem swoim przeciwnikom. Co więcej, faworyci tego zestawienia zdołali zapisać zwycięstwo w trzeciej odsłonie tego spotkania, ponownie dość sprawnie pokonując przedstawicieli koreańskich rozgrywek.

Wydawało się, że rozpędzonego JDG nie da się już zatrzymać, ale drużyna Aiminga jednak zdołała jeszcze odpłacić się wrogom. Fantastycznie rozpoczęła bowiem grę numer cztery, w której znajdowała idealne dla siebie okazje, wykluczając raz po raz podopiecznych Yoona "Homme'a" Sung-younga. Zapowiadało się zatem na ponowną pełną serię BO5 w starciu drużyn z LCK i LPL-a. W najmniej oczekiwanym momencie jednak brygadzie Parka "Rulera" Jae-hyuka udało się wrócić do boju, dzięki perfekcyjnie rozegranej bójce przy leżu Barona. Od tej chwili sytuacja całkowicie się wyrównała, przewaga w złocie została w pełni zniwelowana, a sama batalia rozpoczęła się od nowa. Wyglądało jednak na to, że gracze JD Gaming dzięki temu nabrali wiatru w żagle i to oni od teraz dyktowali warunki przebiegu starcia. Zdołali zdobyć Nashora i wraz ze wzmocnieniem zaczęli natarcie na niebieską bazę. KT dobrze się broniło i nawet wyeliminowało kilku przeciwników, skutecznie odpędzając od gołego Nexusa resztę. Aby rdzeń wybuchł brakowało natomiast dosłownie jednego uderzenia. Wtedy to jednak do boju weszły dwie "taczki", które wspomagane przez Barona dokończyły dzieła zniszczenia.


Jutro czeka nas ostatni ćwierćfinał pomiędzy T1 a LNG Esports. Transmisja z tego pojedynku dostępna będzie w języku polskim na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu i w serwisie YouTube. Po więcej informacji dotyczących Worlds 2023 zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru.

Worlds 2023