Czy Rogue powróci?

KOI i Rogue połączyły siły w grudniu ubiegłego roku. Efektem tego było m.in. to, że slot w LEC przeszedł do formacji Ibaia Llanosa i Gerarda Piqué. A wraz ze slotem Karpie przejęły również cały skład obecnie panujących wówczas mistrzów Europy. Ci mieli za sobą także przyzwoity występ na Worlds. Niemniej sezon 2023 nie był już tak udany. O ile zimą podopieczni Simona "fredy'ego122" Payne'a stanęli na najniższym stopniu podium, tak wiosną i latem nie przebrnęli przez etap grupowy. W efekcie musieli obejść się smakiem, jeżeli chodzi o awans na mistrzostwa świata. W rankingu minionej już kampanii zajęli bowiem dopiero siódme miejsce – pierwsze, które nie było premiowane miejscem w finałach LEC 2023.

Dziś wiemy już, że KOI, przynajmniej na razie, nie poprawi swojego bilansu w najwyższej klasie rozgrywkowej LoL-a w regionie EMEA. – Infinite Reality życzy Ibaiowi i Gerardowi powodzenia w przyszłości. Będziemy kontynuować tworzenie sukcesu tych świetnych drużyn i jesteśmy podekscytowani kolejnymi ruchami Infinite Reality – zapewnił John Acunto, dyrektor generalny Infinite Reality. W następstwie zakończenia współpracy pomiędzy markami w rękach IR znalazły się dywizje Call of Duty, Rocket League'a, Rainbow Six: Siege oraz League of Legends. I nie da się ukryć, że w przypadku przynajmniej tej ostatniej wielu fanów z przyjemnością przyjęłoby powrót Rogue, która to marka nadal należy do Infinite Reality. Nie wiadomo jednak, czy działacze ze Stanów Zjednoczonych mają takie plany.

KOI nie składa broni

Jeżeli zaś chodzi o KOI, to warto nadmienić, że popularne Karpie bynajmniej nie znikają z esportowej sceny. Zamiast tego będą one obecne na scenach EA Sports FC, League of Legends (aczkolwiek już nie w LEC, a w LVP SuperLiga) oraz, co szczególnie ciekawe VALORANTA. W tej ostatniej produkcji organizacja zachowała bowiem slot w VALORANT Champions Tour w regionie EMEA. – Moim marzeniem było, by wprowadzić KOI do LEC. Teraz przyszedł jednak czas, by na nowo ustalić priorytety organizacji i kontynuować wraz z naszymi kibicami tę ekscytującą podróż – stwierdził w oficjalnym komunikacie wspomniany już Ibai. Oficjalny rozbrat KOI i Infinite Reality nastąpi wraz z zakończeniem Worlds 2023.