Karmine Corp wejdzie do LEC z przytupem?

Wygląda na to, że w pierwszym sezonie Karmine Corp w LEC będziemy mogli oczekiwać od organizacji więcej niż składu zbudowanego z młodych talentów. Mówiło się, że trzon czterokrotnych zwycięzców EMEA Masters ma pozostać bez zmian. Roszada na pozycji strzelca okazała się jednak konieczna ze względu na obostrzenia wiekowe, które mają obowiązywać od sezonu 2024. Dotychczasowy marksman KC wciąż będzie bowiem za młody, aby wziąć udział w rozgrywkach na najwyższym szczeblu. Według najnowszych doniesień Alejandro "anonimotum" Gomisa na łamach Sheep Esports Caliste "Caliste" Henry'ego-Henneberta zastąpić ma Elias "Upset" Lipp.

Niemiecki ADC ma za sobą ciężki rok. Kolejny nieudany "superteam" Teamu Vitality ponownie poskutkował dla niego przedwczesnym zakończeniem sezonu. Nie jest to zresztą pierwszy przejaw "pecha" byłego botlanera Fnatic. Upset w przeszłości miewał tendencje do bycia częścią głośnych projektów, których finalne rezultaty okazywały się wręcz szokująco słabe. Ze względu na problemy osobiste nie zagrał on również na swoich pierwszych Worlds, które wywalczył pod szyldem Czarno-Pomarańczowych w 2021 roku. Umiejętności indywidualne Lippa wciąż pozostają jednak szeroko respektowane w środowisku esportowym, a Karmine Corp może być jego szansą na odkupienie.

Co zadzieje się na pozostałych pozycjach?

Strzelec ma być pierwszym pewnym elementem w organizacji Kamela "Kameto" Kebira. Wysoce prawdopodobne jest to, że Lucas "Cabochard" Simon-Meslet oraz Lucas "Saken" Fayard również doczekają się awansu do LEC. Niewiadomą pozostają natomiast przyszły leśnik oraz wspierający. Jakub "Cinkrof" Rokicki ogłosił bowiem, że najprawdopodobniej nie będzie on częścią głównego składu w 2024 roku. Opublikował on również informację o pozwoleniu na poszukiwanie drużyny na nadchodzący sezon. Sytuacja polskiego dżunglera w Karmine Corp okazuje się zatem mocno niepewna.

Choć w domyśle do roli supporta KC przymierzany był Raphaël "Targamas" Crabbé, to wraz z plotką na temat Upseta pojawiła się pogłoska, jakoby przyszłość Belga w drużynie także miała pozostać niepotwierdzona. Kwestia ta powinna wyklarować się w nadchodzących tygodniach wraz z kolejnymi ruchami pozostałych organizacji.

Gdyby dotychczasowe plotki potwierdziły się, skład Karmine Corp wyglądałby tak:

Lucas "Cabochard" Simon-Meslet
Lucas "Saken" Fayard
Elias "Upset" Lipp