KC nowym domem byłych członków Vitality?

Plotki dotyczące nowej organizacji w LEC, Karmine Corp, zaczynają wstrząsać esportowym światem. Informacje na temat rzekomego wstępnego porozumienia z Eliasem "Upsetem" Lippem nie zdążyły jeszcze dobrze ostygnąć, a już pojawiają się kolejne sensacyjne pogłoski. Według najnowszych doniesień Brieuca "LEC Wooloo" Seegera KC dołożyło do składu dwa brakujące puzzle. W roli leśnika wystąpić ma były kolega strzelca z Teamu Vitality – Zhou "Bo" Yang-Bo. Głównym szkoleniowcem ma natomiast zostać Jakob "YamatoCannon" Mebdi, który współpracował z Niemcem podczas epizodu we Fnatic. Potencjalny trener również w przeszłości działał pod szyldem Pszczół, będąc istotnym elementem ich imponującej przygody w roku 2018. Oprócz Bo i Yamato pod uwagę mieli być brani Linas "Lyncas" Nauncikas i James "Mac" MacCormack. Transfery te nie doszły jednak do skutku. Były trener MAD Lions ma bowiem kontynuować dalsze poszukiwania drużyny, dżungler zaś ponoć przymierzany jest do akademii.

Wszystko to rzuca zupełnie inne światło na plany organizacji Kamela "Kameto" Kebira. O projekcie mówiło się w perspektywie długoterminowej, a w nadchodzącym sezonie kibice spodziewali się zespołu opartego na talentach z ligi francuskiej. Jeśli natomiast plotki okażą się prawdą, to wraz z głośnymi nazwiskami wzrosną oczekiwania wobec całej formacji. Miniony sezon dla Bo i Upseta nie należał do najlepszych. Za kulisami mówiło się jednak o problemach komunikacyjnych w Vitality, które mogły znacznie przyczynić się do kiepskich wyników. Zarówno nowe środowisko, jak i obecność YamatoCannona, znanego ze swoich mów motywacyjnych, zdają się więc być dla nich dobrym kierunkiem.

"Pszczeli akcent" nie kończy się na nowych nabytkach. Z dużym prawdopodobieństwem toplanerem Karmine Corp będzie Lucas "Cabochard" Simon-Meslet, który wraz z Mebdim reprezentował Vitality na Worlds 2018. Jednakże negocjacje z Francuzem wciąż nie zostały ponoć dopięte. Podobnie rysuje się sytuacja Lucasa "Sakena" Fayarda oraz Raphaëla "Targamasa" Crabbé'a. Przyszłość wychowanków KC w organizacji w roku 2024, choć nie jest jeszcze potwierdzona, wydaje się być bardzo możliwa.

Gdyby dotychczasowe plotki potwierdziły się, skład Karmine Corp wyglądałby tak:

Lucas "Cabochard" Simon-Meslet
Zhou "Bo" Yang-Bo
Lucas "Saken" Fayard
Elias "Upset" Lipp
Raphaël "Targamas" Crabbé
Jakob "YamatoCannon" Mebdi