EXCEL rozszerzyło pole poszukiwań poza EMEA?

Jeśli ostatnie plotki potwierdzą się, to EXCEL ESPORTS może dokonać w nadchodzącym offsezonie aż dwóch zaskakujących transferów. Niedawno informowaliśmy bowiem o rzekomych planach brytyjskiej organizacji w kwestii zagospodarowania środkowej alei. Do LEC-owego zespołu dołączyć ma młody czeski midlaner – Adam "Jackies" Jeřábek. Gdyby w zakontraktowaniu tak niepewnego zawodnika było za mało pikanterii, to zadziwiająca roszada może wydarzyć się też na pozycji wspierającego. Według Alejandro "anonimotuma" Gomisa z Sheep Esports Dino "LIMITA" Tota zastąpić ma ćwierćfinalista tegorocznych mistrzostw świata – IgNar.

Dla reprezentanta NRG nie byłaby to pierwsza styczność z regionem EMEA. Koreański support występował w 2017 roku w Misfits Gaming u boku Stevena "Hansa samy" Liva. Pod szyldem Królików nie tylko zdobył wicemistrzostwo European LoL Championship Series, ale był też częścią ich legendarnej już historii na Worlds, która zakończyła się sprowadzeniem SK Telecom T1 do pełnego BO5. Następnie po rocznym epizodzie w Korei związał się on z FC Schalke 04 Esports, po czym kolejne cztery lata spędził w Ameryce. Aż do minionego sezonu nie znalazł jednak większych sukcesów za oceanem. Dyspozycja IgNara w ostatnich miesiącach przyczyniła się natomiast do zaskakujących wyników jego formacji zarówno na gruncie amerykańskim, jak i na mistrzostwach świata. Rozpatrywanie go jako obiecującego kandydata nie wydaje się zatem niczym dziwnym. Niemniej jednak potencjalny ruch EXCEL można traktować jako dość niespodziewany. Komplikuje on również sytuację "muzycznych krzeseł" panującą aktualnie na rynku wspierających.

Póki co jedynymi potwierdzonymi elementami składu XL są Andrei "Odoamne" Pascu i Patrik "Patrik" Jírů. Jeśli zaś pogłoski dotyczące środkowego oraz supporta okażą się prawdą, to ostatnim brakującym puzzlem wyjściowej piątki pozostaje dżungler. Pod znakiem zapytania stoją także plany organizacji związane z przyszłym sztabem szkoleniowym, o którym dotychczas nie pojawiły się żadne doniesienia.

Gdyby dotychczasowe plotki potwierdziły się, skład EXCEL ESPORTS wyglądałby tak:

Andrei "Odoamne" Pascu
Adam "Jackies" Jeřábek
Patrik "Patrik" Jírů
Lee "IgNar" Dong-geun