EXCEL z szansą na rozwój dla młodego Czecha?

Alejandro "anonimotum" Gomis na łamach blix.gg poinformował, jakoby EXCEL miało dokonać dość niespodziewanej roszady na środkowej alei. Nowym nabytkiem brytyjskiej organizacji ma zostać Adam "Jackies" Jeřábek – 19-latek wyciągnięty prosto z Hitpoint Masters. Wychowanek czeskiej sceny w barwach Entropiq trzykrotnie zdobywał mistrzostwo swojej ligi. Pojawił się także w play-inach EMEA Masters wiosną i latem 2023 roku, jednak nie udało mu się zakwalifikować do głównej fazy turnieju.

Decyzja EXCEL dla wielu wydawała się (i wciąż może się wydawać) niezrozumiała. Więcej szczegółów odnośnie do okoliczności transferu przedstawił Brieuc "LEC Wooloo" Seeger w artykule dla Sheep Esports. Młody midlaner w walce o miejsce w drużynie pokonał podobno kilka głośnych, wielkich nicków. Wśród jego potencjalnych rywali mieli być m.in. Luka "Perkz" Perković, Emil "Larssen" Larsson, Adam "LIDER" Ilyasov oraz Abbedagge, dotychczasowy środkowy XL. Wcześniej Czech otrzymywał także liczne propozycje z La Ligue Française, co świadczy o szerokim zainteresowaniu Jeřábkiem w esportowym środowisku.

Z ligi czeskiej wywodzi się wielu utalentowanych graczy, takich jak Marek "Humanoid" Brázda, Matyáš "Carzzy" Orság czy Patrik "Patrik" Jírů – aktualny strzelec brytyjskiej organizacji. Jeśli plotki okażą się prawdziwe, przekonamy się, czy Jackies zdoła dorównać poziomem swoim starszym kolegom.

Patrik związany kontraktem na kolejne dwa lata

Działania EXCEL nie kończą się na zapowiadanych zmianach na midzie. Organizacja oficjalnie poinformowała w swoich mediach społecznościowych o przedłużeniu kontraktu z Patrikiem. Po czterech latach współpracy z czeskim strzelcem nadchodzą kolejne dwa. Wygląda więc na to, że w nadchodzący sezon XL planuje wejść, zachowując solidne fundamenty. Jírů, pomimo słabszych tygodni i splitów, był bowiem jednym z najstabilniejszych punktów swojej formacji w jej poprzednich iteracjach. Forma marksmana często decydowała o ostatecznych wynikach drużyny, a w finałowych tygodniach letniego splitu LEC 2023 był jedną z kluczowych postaci, które poprowadziły zespół do drugiego miejsca w play-offach.

Gdyby dotychczasowe plotki potwierdziły się, skład EXCEL ESPORTS wyglądałby tak:

Andrei "Odoamne" Pascu
Lee "Peach" Min-gyu
Adam "Jackies" Jeřábek
Patrik "Patrik" Jírů
Dino "LIMIT" Tot
Jonas "Hidon" Vraa