Pompa i Pera grają dalej

Szansę na wyjazd do Stanów Zjednoczonych zachował m.in. Pompa Team. Wspierany przez Arka "Vegiego" Nawojskiego zespół w środę rozprawił się kolejno z Illuminar Gaming (walkower), FLuffy Gangsters oraz ARCRED. Dzięki temu dziś ponownie zobaczymy go w grze, ale nie będzie to przeprawa łatwa. Już w 1. rundzie górnej drabinki Pompa zagra z Aurorą Gaming, która mimo niepowodzenia w otwartych eliminacjach została zaproszona w zastępstwie BIG. I to ona od niedawna ma w swoim składzie fantastycznego Denisa "deko" Zhukova. Rosjanin czuje się w Counter-Strike'u 2 niczym ryba w wodzie i nie ulega wątpliwości, że to on wydaje się głównym kandydatem na potencjalnego kata PT. Mówimy tutaj wszak o graczu, który przez ostatni miesiąc wypracował rating wynoszący aż 1,25!

Ale na Pompie rodzime akcenty się nie kończą. W grze jest także Brajan "dgl" Lemecha, dla którego ostatnie miesiące to istna sinusoida. Najpierw były gracz x-komu AGO niespodziewanie znalazł zatrudnienie we francuskim GenOne, z którym zagrał na RES Western European Masters. Potem jednak usunięto go z zespołu za nieodpowiednie komentarze z jego strony. A teraz 25-letni snajper powrócił wraz z trzema Węgrami i jednym Rosjaninem jako część Pera Esports. To jego zespół odpowiedzialny jest za wyrzucenie za burtę 9INE, a ponadto wczoraj ograł również Aurorę! Teraz zaś czeka go kolejny test, którym będzie spotkanie z przebudowanymi ostatnio Movistar Riders.

Pary 1. rundy zamkniętych eliminacji do ESL Challenger Atlanta 2023:

Movistar Riders vs Pera Esports Aurora Gaming vs Pompa Team
FORZE Esports vs Team Space FTW Esports vs Apeks

Zamknięte eliminacje do ESL Challenger Atlanta 2023 odbędą się między 16 a 18 listopada. Ostatecznie tylko najlepszy zespół zapewni sobie awans na grudniowego lana, gdzie do zdobycia będzie 100 tysięcy dolarów oraz miejsce w ESL Pro League Season 19.