9INE, Anonymo i inni zaczynają bój o Katowice

Po krótkiej nieobecności do ESL MP powraca 9INE! Najlepsza drużyna w naszym kraju przez ostatnie miesiące skupiona była na rywalizacji na arenie międzynarodowej. Teraz jednak pojawiło się kilka kwestii. Z jednej strony jest to wspomniany bilet na IEM. Z drugiej zaś Dziewiątki popadły w kryzys, w efekcie którego rozstano się z Wiktorem "myniem" Krukiem. Jego miejsce, przynajmniej na razie, zajął 19-letni Jakub "jcobbb" Pietruszewski, który bez kompleksów wszedł do zespołu. I dziś będzie miał kolejną szansę, by się pokazać. Wszak przed 9INE pojedynek z powołanym niedawno do życia Illusion Esports. Faworyt? Wątpliwości oczywiście nie ma, aczkolwiek warto pamiętać, że dzisiejsze pojedynki odbędą się w systemie BO1.

Ale to wszystko dopiero po 21:00. Dzień zaczniemy natomiast od meczu wagi ciężkiej. Po jednej stronie Anonymo Esports, które wydaje się poważnym kandydatem do jesiennego mistrzostwa ESL MP. Po drugiej zaś PALOMA, czyli ekipa będąca spadkobiercą ostatnich triumfatorów, Permitty Esports i Ignis Serpens. Tutaj każdy wynik wydaje się tak naprawdę możliwy. W międzyczasie zaprezentują się nam również ThunderFlash i PGE Turów Zgorzelec. Drużyny te to finaliści Polskiej Ligi Esportowej 2023, którzy jeszcze przed wyjazdem na lana w Warszawie będą mogli udowodnić, że nie był to jednorazowy strzał z ich strony. Na drodze TF stanie QMISTRY, podczas gdy zgorzeleckie Tury mierzyć się będą z nieposiadającymi organizacji TUSTYMI CHOPAKAMI.

Poniedziałkowy harmonogram ESL Mistrzostw Polski Jesień 2023:

20 listopada

Ćwierćfinał drabinki wygranych

18:00 Anonymo Esports vs PALOMA BO1
19:00 QMISTRY vs ThunderFlash BO1
20:00 PGE Turów Zgorzelec vs TUSTE CHOPAKI BO1
21:00 Illusion Esports vs 9INE BO1

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Jesień 2023 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

ESL Mistrzostwa Polski