TUSTE CHOPAKI TUSTE CHOPAKI 11 : 13
(Anubis)
PGE Turów Zgorzelec PGE Turów Zgorzelec

PGE Turów ze zwycięstwem

PGE Turów nie zaczął jednak tego meczu najlepiej. To TUSTE CHOPAKI prowadziły już nawet 3:0, co wymusiło na darko i spółce szybkie wejście do boju o powrót. Było to jednak wejście skuteczne, bo Tury bardzo szybko wskoczyły na zwycięską ścieżkę. A gdy już tak się stało, to zawodnicy klubu ze Zgorzelca nie mieli zamiaru spuścić z tonu. Zamiast tego sami zaczęli wypracowywać sobie przewagę i aż do przerwy to oni nadawali tempo temu pojedynkowi. Finalnie na przerwę schodzili przy wyniku 8:4, osiągniętym na dodatek po trudniejszej ze stron. Wyglądało zatem na to, że końcu możemy się doczekać szybkiego zakończenia meczu.

Nic bardziej mylnego. TUSTE CHOPAKI mimo przegranej pistoletówki szybko odpowiedziały i z biegiem czasu zaczęły zmniejszać dystans do oponentów. Ten po 21. rundach wynosił już tylko jedno oczko i zanosiło się na to, że może dojść nawet do dogrywki. Tym bardziej że dwie rundy później sytuacja bynajmniej się nie zmieniła. Nadal to PGE Turów był na czele, ale drużyna bez organizacji siedziała im na ogonie. Ale ostatecznie trzy punkty powędrowały do Zgorzelca. Spora w tym zasługa snajpera Turów, Kuby "Markosia" Markowskiego, który serwer opuszczał z 25 eliminacjami na koncie. Jego zespół natomiast zatriumfował 13:11.


Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Jesień 2023 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

ESL Mistrzostwa Polski