Papużki nierozłączki odcięte od siebie po pięciu latach

W LoL-u bardzo często byliśmy świadkami wielu zgranych duetów, które od lat stanowiły o sile swoich organizacji. Wśród takich dwójek można śmiało wymienić współpracę Marcina "Jankosa" Jankowskiego z Rasmusem "Capsem" Wintherem czy też choćby właśnie Heo "ShowMakera" Su z Kimem "Canyonem" Geon-bu. Zawodnicy europejskiej pary jednak już od tego roku nie występowali jako sojusznicy, w związku z przeniesieniem się Polaka w szeregi Teamu Heretics. I wygląda na to, że końca dobiegła także historia Koreańczyków, którzy przez długi okres kroczyli wspólną drogą. Wszak dzisiaj Dplus KIA poinformowało, że wygasł kontrakt m.in. właśnie leśnikowi drużyny i według podanych informacji Canyon postanowił wejść na rynek wolnych agentów.

Jego odejście jest równoznaczne z rozłączeniem się z ShowMakerem po pięciu latach wspólnej walki o największe trofea. Wszystko za sprawą tego, że midlaner najprawdopodobniej nigdzie się nie wybiera, choć jego kontrakt także wygasł. Podczas wspólnej drogi dwójka zawodników zdołała niejednokrotnie pojawić się na mistrzostwach świata, triumfując nawet trzy lata temu, a dwa lata temu docierając do wielkiego finału. Z roku na rok jednak wyniki zespołu były coraz gorsze, bo podczas minionej edycji Worldsów nie udało się ekipie nawet dotrzeć do play-offów.

Canyon nie jest natomiast jedynym elementem Dplus KIA, który zakończył współpracę z drużyną. Nowych wyzwań zdecydował się szukać także Kim "Canna" Chang-dong oraz Kim "Deft" Hyuk-kyu. Do tego jeszcze doszła trójka członków sztabu szkoleniowego, gdzie zespół opuścił główny trener, Choi "Acorn" Cheon-ju, trener Kang "GorillA" Beom-hyun i analityk Lee "Jay" Jang-hee. Przyszłość zarówno składu DK, jak i wszystkich byłych już członków formacji nie jest jeszcze znana. Wiemy już jednak, że przyszły sezon najprawdopodobniej będzie przełomowy, bo obecność Canyona czy Defta na rynku transferowym może okazać się kluczowa w kwestii budowania innych silnych składów.

Tak prezentuje się aktualnie skład Dplus KIA:

Heo "ShowMaker" Su
Kim "Kellin" Hyeong-gyu