Faker i spółka tak szybko się nie rozstaną

Większość mistrzowskich składów rozpada się po kilku tygodniach od wygrania Worlds – zasada ta nie dotyczy jednak T1. Organizacja w swoich mediach społecznościowych oficjalnie ogłosiła przedłużenie trzech wygasających kontraktów. Choi "Zeus" Woo-je, Lee "Gumayusi" Min-hyeong oraz Ryu "Keria" Min-seok pomimo licznych propozycji postanowili pozostać pod dotychczasowym szyldem. Dodając do tego wciąż aktywne umowy Lee "Fakera" Sang Hyeoka i Muna "Onera" Hyeon-juna okazuje się, że wyjściowa piątka najlepszego zespołu 2023 roku nie doczeka się zmian wchodząc w kolejny sezon LCK.

kkOma z wielkim powrotem do T1

Nie oznacza to natomiast, że w pozostałych strukturach drużyny nie uświadczymy żadnej roszady. Tymczasowy główny szkoleniowiec, Im "Tom" Jae-hyeon, powróci do roli zwykłego trenera. Jego poprzednią pozycję obejmie legenda T1 oraz całej koreańskiej sceny LoL-a – Kim "kkOma" Jeong-gyun. Po siedmiu latach spędzonych u boku Fakera rozstał się on z organizacją na ostatnie cztery sezony, aby powrócić w równie wielkim stylu. W wywiadzie dla Naver.com kkOma ujawnił, że propozycję dołączenia otrzymał już w trakcie tegorocznych mistrzostw. Choć skład w tamtym momencie nie był nawet blisko potwierdzenia, to szkoleniowie zapowiedział, że chciałby zatrzymać wszystkich graczy.

Wiara w utalentowanych zawodników i ponowne zaufanie już raz zdążyły się opłacić. Projekt z 2023 roku był bowiem kontynuacją sezonu 2022, który T1 również rozegrało tym samym składem. Drużyna dotarła wtedy do finału mistrzostw świata, w którym jednak poległa w zaciętym BO5 przeciwko DRX. Kolejne miesiące wspólnej pracy przyniosły zaś oczekiwane skutki przypieczętowane najbardziej prestiżowym trofeum.

Kontrakt Fakera ważny jest do końca 2025 roku, natomiast Oner podpisany jest jedynie na nadchodzący sezon. Oficjalne informacje na temat długości umów pozostałej trójki nie zostały jeszcze podane, jednak pogłoski mówią o zaledwie rocznym okresie ich trwania. Czy będzie to ostatni wspólny taniec w wykonaniu tej piątki?

Skład T1 na sezon 2024 prezentuje się następująco:

Choi "Zeus" Woo-je
Mun "Oner" Hyeon-jun
Lee "Faker" Sang-hyeok
Lee "Gumayusi" Min-hyeong
Ryu "Keria" Min-seok
Kim "kkOma" Jeong-gyun