Hanwha robi zakupy w Gen.G

Niedawno pisaliśmy o tym, że Hanwha Life Esports szykuje spore zmiany na przyszły sezon LCK. Ze składu odeszli Hwang "Kingen" Seong-hoon, Kim "Life" Jeong-min, a teraz się dowiedzieliśmy, że nie podstawowym dżunglerem nie będzie Jo "Grizzly" Seung-hoon. HLE zaś zdecydowało się na pozyskanie aż trzech aktualnych mistrzów ligi koreańskiej. Tym samym do formacji dołączyli Choi "Doran" Hyeon-joon, Yoo "Delight" Hwan-joong oraz jako ostatni Han "Peanut" Wang-ho.

Świetny sezon w LCK, rozczarowanie na MSI i Worlds

Cała trójka ma za sobą genialny sezon, jeśli chodzi o podboje na rodzimej scenie. W końcu Gen.G ze wspomnianym triem na pokładzie wiosną po świetnej rywalizacji z T1 sięgnęło po mistrzostwo LCK. A latem powtórzyło sukces w dominacyjnym stylu. GEN wygrało 3:0 z ekipą Lee "Fakera" Sang-hyeoka w wielkim finale. Jednak na turniejach międzynarodowych formacja jak zwykle zawodziła. Podczas Mid-Season Invitational 2023 Gen.G zajęło dopiero czwarte miejsce, przegrywając z T1 i Bilibili Gaming. Na mistrzostwach świata zaś znów BLG okazało się zmorą mistrzów LCK. Po tym wiadomym było, że będziemy świadkami zmian. Natomiast gracze, którzy opuścili GEN nie powinni narzekać, gdyż trafili do bardzo mocnej na papierze ekipy.

W końcu należy pamiętać, że indywidualnie Peanut to legenda esportowego League of Legends. W 2016 roku mówiło się o nim, jako o graczu, który zmienił postrzeganie dżunglowania. Koreańczyk w dodatku wielokrotnie triumfował na rodzimej ziemi, ale nie udało mu się jeszcze wygrać Worlds. Doran jest na ogół mniej chwalonym zawodnikiem, ale od wielu lat trzyma poziom i regularnie awansuje na turnieje międzynarodowe z różnymi formacjami. Delight zaś w 2023 roku zadebiutował w LCK, od razu pokazując się ze świetnej strony całemu światu. Młodziutki wspierający potrzebuje więc jeszcze trochę doświadczenia, ale ma olbrzymi potencjał.

Tak prezentuje się skład Hanwha Life Esports na przyszły sezon LCK:

Choi "Doran" Hyeon-joon
Han "Peanut" Wang-ho
Kim "Zeka" Geon-woo
Park "Viper" Do-hyeon
Yoo "Delight" Hwan-joong
Choi "DanDy" In-kyu i Lee "Mowgli" Jae-ha