Spory talent w szeregach Teamu Liquid

W ostatnim czasie mówi się o tym, jak wiele talentów jest na amerykańskiej scenie. Jednocześnie zwraca się uwagę, że organizacje z LCS-a rzadko po nie sięgają. Wolą sprowadzać zawodników z innych regionów, najczęściej z Korei Południowej i Europy. Natomiast powoli się to zmienia i w lidze Ameryki Północnej wybijają się poszczególni rodzimi gracze. Jednym z nich jest środkowy Teamu Liquid, Eain "APA" Stearns. 21-latek zaczynał przygodę z esportem, grając w półamatorskich drużynach na amerykańskiej scenie.

Przebił się bardziej podczas Worlds 2022 w Ameryce Północnej. Nie grał na nich, ale pojawił się na Champions Q, gdzie wielokrotnie mierzył się z między innymi Lee "Fakerem" Sang-hyeokiem czy innymi gwiazdami światowego formatu. A do tego szło mu całkiem solidnie, dzięki czemu został zauważony przez Liquid i dołączył do akademii tejże formacji. Zawodnik szybko się przebił, grając w amerykańskim Challenger Series, i pod koniec letniego splitu LCS zadebiutował w głównym składzie TL. A niedługo po tym awansował i poleciał na mistrzostwa świata. Na turnieju międzynarodowym APA średnio sobie poradził, choć dobrze wypadł w grze przeciwko T1. Do tego trzeba wziąć poprawkę na to, jak dynamiczny jest przebieg jego kariery.

TL pozyska również dwóch Koreańczyków?

Według doniesień APA pozostanie w składzie Teamu Liquid na przyszły rok, tym razem od początku występując w głównym składzie zespołu. Natomiast to nie jedyny transfer dotyczący TL, o którym pisało Sheep Esports. Do TL ma dołączyć również dżungler Eom "UmTi" Seong-hyeon. Koreańczyk w 2023 roku reprezentował barwy BRION, a później OK BRION i uplasował się dwukrotnie na ósmym miejscu w League of Legends Champions Korea. Wcześniej grał również w słynnym Jin Air Green Wings. W dodatku według wcześniejszych plotek na górnej alei w Liquid zobaczymy Jeonga "Impacta" Eon-younga, który w tym sezonie występował w FlyQuest. Trenerem TL ma zostać Jake "Spawn" Tiberi.

Tak aktualnie prezentuje się domniemany skład Teamu Liquid na przyszły sezon LCS:

Jeong "Impact" Eon-young
Eom "UmTi" Seong-hyeon
Eain "APA" Stearns
Jake "Spawn" Tiberi