Brawl Stars World Finals

Finały mistrzostw świata w Brawl Stars odbyły się w dość intuicyjnym trybie. W przeciągu trzech dni przeprowadzono nas przez dwie rundy – etap grupowy, gdzie dwanaście drużyn podzielonych było na cztery grupy, grając w systemie single round-robin, oraz play-offy. Do drugiego etapu zakwalifikowanych zostało łącznie osiem zespołów. Wszystkie mecze w trakcie całego turnieju odbywały się w formie BO5 x BO3, co oznacza pięć różnych trybów, każdy rozegrany do trzech wygranych. Tegoroczne mistrzostwa uwzględniały takie tryby, jak Zbiory Klejnotów (Gem Grab), Zadyma (Brawl Ball), Nagroda (Bounty), Napad (Heist), Nokaut (Knockout) i Gorąca Strefa (Hot Zone).

Polacy mistrzami świata

O ile w pozostałych tytułach Supercella ledwo otarliśmy się o sukces w tym roku, o tyle w Brawl Stars zgarnęliśmy wszystko. A trzeba przyznać, że ZETA DIVISION wcale nie miało łatwego zadania. Już w fazie grupowej trafiło na swoich późniejszych przeciwników z wielkiego finału i wówczas zostało pokonane. To mogło zaważyć nieco na nastrojach wśród lokalnej społeczności, jednak nie ma bardziej oddanych fanów od Polaków. Nie ma też bardziej zawziętych zawodników.

Z wynikiem 1:1 polski skład powędrował do drabinki play-offów, w pierwszym meczu rozkładając Luminosity Gaming 3:2 i pnąc się dalej po niedoli Crazy Raccoon również z wynikiem 3:2. Dwie wygrane zagwarantowały im wielki finał, niemniej i tutaj ich szanse wyglądały marnie w porównaniu do porażających 3:1 i 3:0 zdobytych przez STMN Esports. Łukasz "Gero" Gerek, Damian "Nowy297" Nowakowski i Piotr "MeOw" Urzedowski wyciągnęli jednak lekcję z pierwszej porażki i do ostatecznego starcia podeszli w pełni przygotowani. Przeciwnikom oddali tylko jeden, honorowy punkt na Nokaucie.

Klasyfikacja zespołów po zakończeniu mistrzostw świata z Brawl Stars:

1. ZETA DIVISION
2. STMN Esports
3. Crazy Raccoon
4. SK Gaming
5. Luminosity Gaming
6. Totem Esports
7. Revenant Esports logo Revenant Esports
8. Tribe Gaming
9. BC* Gaming
10. Natus Vincere
11. Nouns Esports
12. FUT Esports

Przebieg wydarzenia można dokładnie prześledzić za pomocą mediów społecznościowych Brawl Stars Esports: