kt Rolster z przełomowym sezonem

kt Rolster to formacja, która jest uważana za dość pechową. W końcu składy posiadała całkiem solidne, a zwykle brakuje jednego lub dwóch zwycięstw do awansu na turniej międzynarodowy. 2023 roku był jednak inny i kt w play-offach League of Legends Champions Korea wyglądało bardzo solidnie. Co prawda w późniejszych rundach zawsze lepsze okazywało się T1 lub Gen.G. Natomiast kt zdecydowanie było trzecią najlepszą drużyną w Korei Południowej, pokonując wiele razy Hanwha Life Esports czy Dplus KIA. Na Worlds Gwak "Bdd" Bo-seong i spółka trafiali na same ekipy z Azji, a i tak dotarli aż do ćwiećfinału, gdzie czekało JD Gaming. To już była zbyt trudna przeprawa i odpadli po porażce 1:3.

Mistrzowie świata zasilają kt

Mimo dobrych wyników zmiany musiały nastąpić, ponieważ Gen.G złożyło oferty dwóm znakomitym zawodnikom zespołu. Do mistrzów ligi koreańskiej przeszli Kim "Kiin" Gi-in oraz Son "Lehends" Si-woo, o czym już pisaliśmy. Poza tym kt zdecydowało się też na zmianę dżunglera oraz strzelca. Na pokład dołączyli mistrzowie świata z 2022 roku. Pyosik oraz Deft mają za sobą nieudane sezony i z pewnością chcieliby się odbić. Legendarny botlaner mówi nawet o tym, że chciałby zakończyć karierę w kt Rolster. Warto wspomnieć, że był on już wcześniej powiązany z tą ekipą i w 2018 roku dotarł z nią do ćwierćfinału Worlds, gdzie przegrał 2:3 z przyszłymi triumfatorami turnieju.

Kolejne wzmocnienie zostało ogłoszone wczoraj i jest nim wspierający, który bardzo dobrze zna wspomnianą wcześniej dwójkę. Cho "BeryL" Geon-hee bowiem w 2022 roku wraz z Pyosikiem i Deftem wygrywał sensacyjnie mistrzostwa świata. Wcześniej zaś gracz dwa razy z rzędu był w finale najważniejszego w kalendarzu turnieju. W 2020 roku wygrał go wraz z DAMWON Gaming, a w 2021 roku z DWG KIA uległ 2:3 w wielkim finale przeciwko Edward Gaming. Poprzedni sezon był co prawda fatalny dla BeryLa, ale teraz wraz z dawnymi kolegami będzie miał okazję się odkuć. Nie znamy już jedynie toplanera kt na przyszły sezon.

Tak prezentuje się aktualnie skład kt Rolster na przyszły sezon LCK:

kt rolster, LCK
Hong "Pyosik" Chang-hyeon
Gwak "Bdd" Bo-seong
Kim "Deft" Hyuk-kyu
Cho "BeryL" Geon-hee
Kang "Hirai" Dong-hoon