GEN jednak przedłuża swojego midlanera

W zeszły wtorek pojawiła się ogromna liczba oficjalnych komunikatów ze stron różnych organizacji z LCK. Jednym z nich było zbiorcze ogłoszenie o wygaśnięciu kontraktów czterech reprezentantów Gen.G Esports. W efekcie w zespole pozostał tylko Kim "Peyz" Su-hwan, którego umowa kończy się dopiero w przyszłym roku. Taki obrót spraw był równoznaczny z pożegnaniem się m.in. z gwiazdami formacji, jak chociażby Jeong "Chovym" Ji-hoon czy Han "Peanutem" Wang-ho. Dzisiaj natomiast okazało się, że kwestia odejścia tego pierwszego nie była jednak ostateczna. Wszystko za sprawą tego, że w mediach społecznościowych Gen.G pojawił się wpis, w którym zaprezentowano 22-latka jako midlanera zespołu. Wcześniej można było się już tego spodziewać, bo na portalu daum.net ukazał się artykuł, z którego można było dowiedzieć się o tym, że jednak zawodnik odnowi kontrakt. Dziś natomiast zostało to oficjalnie potwierdzone.

Nowe nabytki mistrzowskiej organizacji z KT i DK

Ale to nie koniec istotnych nowinek. Wszak z komunikatu dowiadujemy się jeszcze także o dołączeniu trzech nowych graczy. Górną aleję zajmie bowiem Kim "Kiin" Gi-in. 24-latek przez ostatni rok był częścią kt Rolster i wraz z jego byłą już drużyną dotarł do play-offów Worlds 2023, gdzie podobnie jak Gen.G odpadł na etapie ćwierćfinału. Wraz z Kiinem do GEN z KT przeszedł Son "Lehends" Si-woo. Wspierający miał już jednak w przeszłości okazję przywdziewać barwy tej organizacji, dlatego w tym przypadku można mówić o swego rodzaju powrocie.

Prawdziwą bombą jest natomiast ogłoszenie dżunglera. Tym został bowiem Kim "Canyon" Geon-bu. Wieloletni zawodnik DAMWON Gaming, następnie DWG KIA i ostatnio Dplus KIA postanowił po ponad pięciu latach rozstać się z organizacją i poszukać nowych wyzwań. Pojawienie się Canyona na rynku transferowym było czymś bardzo atrakcyjnym dla wielu szukających nowych nabytków drużyn. Nie dziwne więc, że okazało się, że mistrzem świata z 2020 roku zainteresowane były nawet formacje z Chin. Ten jednak postanowił zostać na rodzimej ziemi i tam dalej walczyć o kolejne trofea, lecz tym razem już w innym środowisku.

Na tym nowe nabytki zespołu się nie kończą. Przedstawiony został również sztab trenerski, składający się z trzech szkoleniowców. Odpowiedzialni za wyniki drużyny będą w przyszłym roku Kim "KIM" Jeong-soo, Cho "Mata" Se-hyeong oraz Kwon "Helper" Yeong-jae. Cała trójka to dość spory eksperyment, gdyż żaden z nich nie miał okazji współpracować z innymi zespołami w mijającym już roku. Ba, w przypadku Maty i Helpera można mówić nawet o znacznie dłuższej absencji.

Skład Gen.G Esports prezentuje się tak:

Kim "Kiin" Gi-in
Kim "Canyon" Geon-bu
Jeong "Chovy" Ji-hoon
Kim "Peyz" Su-hwan
Son "Lehends" Si-woo
Kim "KIM" Jeong-soo
Cho "Mata" Se-hyeong
Kwon "Helper" Yeong-jae