Kolejna formacja sięga po sprawdzoną recepturę

Team Liquid dołącza do grona organizacji, które w sezon 2024 LCS planują wejść z odrobiną nostalgii. W ciągu minionego tygodnia aż dwa zespoły powitały w swoich progach zawodników, którzy kilka lat temu odpowiedzialni byli za ich największe sukcesy. Cloud9 oficjalnie ogłosiło powrót Philippe'a "Vulcana" Laflamme'a, natomiast do Immortals powrócił Kim "Olleh" Joo-sung. Liquid nie idzie jednak zgodnie z trendem zmiany wspierających. Ich nowy-stary nabytek sprawował będzie rządy na górnej alei. I jest to nie kto inny, jak Jeong "Impact" Eon-young.

Koreański toplaner nie bez powodu od wielu lat kojarzony jest z ligą amerykańską. Niewiele ponad rok po zdobyciu mistrzostwa Worlds 2023 dołączył on do Teamu Impulse, rozpoczynając trwającą już 9 lat przygodę w LCS. W jubileuszowym sezonie swojej kariery za oceanem powróci on do drużyny, z którą odnosił największe sukcesy. Czterokrotny tytuł oraz wicemistrzostwo Mid-Season Invitational 2019 w barwach TL nie wystarczyły, aby zatrzymać Impacta na dłużej. Po znacznie słabszym roku 2020 zawodnik postanowił poszukać szczęścia pod szyldem Evil Geniuses, a następnie we FlyQuest. Liquid zaś bezskutecznie szukało godnego następcy, eksperymentując m.in. z Barneyem "Alpharim" Morrisem i Gabriëlem "Bwipo" Rauem. Żadna ze stron nie zdołała jednak powrócić na wspólnie zdobywane szczyty.

Pomimo licznych plotek krążących wokół TL toplaner jest do tej pory jedynym potwierdzonym zawodnikiem. Wszystko wskazuje jednak na to, że dolna aleja formacji oraz środek pozostaną bez zmian względem ubiegłego sezonu. Według pogłosek nowym leśnikiem zostać ma Eom "UmTi" Seong-hyeon – były dżungler OK BRION. Doczekaliśmy się natomiast oficjalnego ogłoszenia sztabu szkoleniowego. W roli głównego trenera zobaczymy Jake'a "Spawna" Tiberiego, który dotychczas przewodził akademii Liquid. Jako asystent u jego boku wystąpi Kim "Reignover" Yeu-jin, a krzesło analityka zajmie Haitham Algbory. Pozostaje zatem poczekać na dalsze komunikaty w sprawie brakujących elementów składu.

Tak prezentuje się aktualnie skład Teamu Liquid:

Jeong "Impact" Eon-young
Eain "APA" Stearns
Sean "Yeon" Sung
Jo "CoreJJ" Yong-in
Jake "Spawn" Tiberi