Wszystkie drogi prowadzą do C9

Pogłoski o zamiarach Cloud9 odnośnie do składu na przyszły sezon krążyły już od dłuższego czasu. Zgodnie z doniesieniami publikowanymi na łamach Sheep Esports Chmury skompletowały swój skład jako pierwsza organizacja w LCS. Po ponad dwóch tygodniach od nieoficjalnych przecieków w końcu doczekaliśmy się potwierdzenia jednego z nowych nabytków amerykańskiego giganta. To już oficjalne – Philippe "Vulcan" LaFlamme po dwóch latach przerwy przywdzieje niebieskie barwy raz jeszcze.

Rozstanie obu stron pod koniec 2021 roku było ciosem dla wielu fanów zawodnika oraz zespołu. Rozczarowani kibice mają zatem powód do świętowania – po wielu miesiącach żartobliwego, wzajemnego dogryzania w mediach społecznościowych "król trashtalku" będzie miał szansę ponownie poprowadzić Cloud9 do zwycięstwa. Wchodząc w buty Jespera "Zvena" Svenningsena, który ogłosił chęć powrotu do roli strzelca, kanadyjski wspierający dołączy do trzech dotychczasowych graczy. Kontrakty Ibrahima "Fudge'a" Allamiego, Roberta "Blabera" Huanga i Kima "Berserkera" Min-cheola zostały bowiem przedłużone. Dla toplanera, leśnika i supporta będzie to również powtórka ze współpracy sprzed lat. W ostatnim wspólnym roku trójka ta po trzech latach przerwy zaprowadziła reprezentację Ameryki do ćwierćfinału Worlds 2021.

Wraz z dołączeniem Vulcana w składzie C9 pozostaje już tylko jedna "niewiadoma". Plotka, na której potwierdzenie czekają nie tylko koneserzy amerykańskiej sceny, dotyczy środkowej alei. Na niej ma stawić się jedno z największych objawień regionu w ostatnich latach – Joseph "jojopyun" Pyun. Młody środkowy łączony był z Chmurami już w najwcześniejszych dywagacjach na temat tegorocznego off-sezonu. Jeśli potencjalnie najgorętszy transfer tej zimy finalnie dojdzie do skutku, podopieczni Alfonsa "Mithy'ego" Rodrígueza znów będą jednymi z głównych kandydatów do zdobycia trofeum LCS.

Aktualnie skład Cloud9 prezentuje się następująco:

c9, cloud9 Ibrahim "Fudge" Allami
Robert "Blaber" Huang
Kim "Berserker" Min-cheol
Philippe "Vulcan" Laflamme
Alfonso "Mithy" Aguirre Rodríguez