Koreański duet utworzony kosztem Polaka

Wraz z ostatnim ogłoszeniem potwierdziły się wszystkie przewidywania dotyczące planów Fnatic na kolejny sezon LEC. Zgodnie z przeciekami w czarno-pomarańczowych barwach w 2024 roku zobaczymy Yoona "Juna" Se-juna. Zastąpi on Trymbiego, który ze względu na niefortunny zbieg okoliczności pozostanie w splicie zimowym bez drużyny. W duecie z koreańskim wspierającym ponownie wystąpi Oh "Noah" Hyeon-taek. Pozostałe pozycje również pozostają nietknięte. Roszada na dolnej alei okazała się zatem jedyną zmianą w LoL-owej dywizji brytyjskiej organizacji.

Nowy nabytek Fnatic przykuł uwagę kibiców już w 2022 roku, pełniąc rolę supporta akademii DRX w League of Legends Champions Korea Challengers League. Jego umiejętności zostały zauważone również przez drużyny z LCK, co poskutkowało transferem do Kwangdong Freecs i awansem do głównej ligi. Nie był to natomiast najbardziej udany debiut w historii. 7. lokata w splicie wiosennym oraz ostatnie miejsce latem przyczyniły się do zmian w składzie KDF, a sezon dla Juna zakończył się już w lipcu. Indywidualna dyspozycja zawodnika nie umknęła jednak uwadze Czarno-Pomarańczowych. Pomimo kilku innych opcji z lokalnego podwórka zdecydowali się oni sprowadzić go do regionu EMEA i postawić na w pełni koreański botlane.

Transfer ten może wydawać się zastanawiający dla większości europejskich widzów. Polski wspierający pomógł bowiem Fnatic wstać z kolan po fatalnej zimie i równie kiepskiej wiośnie. Ambicje organizacji związane z mistrzostwami świata nie kończą się jednak na fazie Swiss. Zmiany okazały się więc nieuniknione, a zarząd postanowił obdarzyć zaufaniem graczy z górnej części mapy i dokonać poprawek na dolnej alei. Czy synergia koreańskiego strzelca i supporta okaże się wystarczająca, aby umożliwić Fnatic walkę o najwyższe lokaty i poradzić sobie lepiej na scenie międzynarodowej? Tego dowiemy się w przyszłym sezonie, którego start datowany jest na styczeń 2024 roku.

Skład Fnatic na sezon 2024 LEC prezentuje się następująco:

Óscar "Oscarinin" Muñoz Jiménez
Iván "Razork" Martín Díaz
Marek "Humanoid" Brázda
Oh "Noah" Hyeon-taek
Yoon "Jun" Se-jun
Tomáš "Nightshare" Kněžínek