Mordercza droga brygady Cinkrofa do mistrzostwa

Zanim jednak doszło do ponownego starcia z drużyną Czekolad&Kaseko podczas Xayoo cup, to Cinkrof i jego sojusznicy musieli stawić czoła formacji Arquel&Overpow. Mecz ten od początku zapowiadał się naprawdę ciekawie, zwłaszcza dlatego, że mieliśmy okazję oglądać w nim bitwę pomiędzy wspomnianym już Rokickim oraz Kacprem "Inspiredem" Słomą. Po pierwszych dwóch potyczkach wydawało się jednak, że z dużej chmury poleci mały deszcz, bowiem zespół byłego reprezentanta Karmine Corp prowadził już 2:0. Zawodnik FlyQuest i jego klika natomiast nie mieli zamiaru złożyć broni i odgryźli się, wyrównując stan serii. O wszystkim zatem miała zadecydować ostatnia batalia, w której to jednak triumfowała piątka z Rokickim w składzie.

Tym samym to właśnie ona awansowała do finału, by ponownie stawić czoła Pawłowi "Czekoladowi" Szczepanikowi i reszcie jego załogi. Poprzedni mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się wynikiem 3:0 na korzyść obecnego midlanera BK ROG Esports i jego zgrai. Widzowie jednak z pewnością wierzyli, że tym razem bitwa nie będzie tak jednostronna i czekać nas będzie jeszcze ciekawsze widowisko. I wcale się nie pomylili, bowiem ponownie byliśmy świadkami pełnej serii BO5.

Pierwszy cios wyprowadziła drużyna 23-letniego środkowego, lecz oponenci błyskawicznie odpowiedzieli w bijatyce numer dwa. Podobnie wyglądał przebieg dwóch kolejnych starć, bowiem tam znów najpierw punktowała formacja z Czekoladem w szeregach, a następnie Cinkrof i jego kompani się zrewanżowali. W ten sposób doszło do piątej utarczki, gdzie przez lwią jej część prowadzili Szczepanik i spółka. Jedna gorsza akcja na Baronie natomiast całkowicie odwróciła losy batalii. Zespół wicemistrza ligi francuskiej nie dał rady wrócić na właściwe tory, przez co to jednak Rokicki i reszta jego kolegów zwyciężyła. To właśnie oni zostali wygranymi drugiej edycji Xayoo cup, wzbogacając się o 20 tysięcy złotych.

Tak prezentują się dzisiejsze wyniki:

3 grudnia
14:00 Cinkrof&Vysotzky 3:2 Arquel&Overpow BO5
18:00 Cinkrof&Vysotzky 3:2 Czekolad&Kaseko BO5

Klasyfikacja generalna turnieju Xayoo cup #2:

1. Cinkrof&Vysotzky 20 000 zł
2. Czekolad&Kaseko 5 000 zł
3. Arquel&Overpow
4. Xayoo&Rybson