Trzech rodaków rozstaje się z akademią drużyny

A mowa tutaj konkretniej o akademii Teamu BDS, która występuje na co dzień w lidze francuskiej. Tam w tym roku nie osiągnęła zbyt wielu sukcesów, do których przyzwyczaiła fanów organizacji na przestrzeni lat. Zazwyczaj przedstawiciele tego zespołu kończyli na czołowych lokatach rozgrywek ligowych, a następnie równie dobrze radzili sobie na European Masters. Dobrym przykładem był chociażby wynik z zeszłorocznego lata, kiedy to BDS.A dotarło do wielkiego finału imprezy. Ten sezon natomiast jest dla drużyny do zapomnienia. Zarówno wiosenna, jak i letnia edycja EM odbywała się bez udziału reprezentantów szwajcarskiej ekipy. To wszystko za sprawą bardzo przeciętnych rezultatów w Ligue Française de LoL. Zwłaszcza ostatni split był wręcz katastrofalny, bowiem wtedy formacja uplasowała się dopiero na siódmym miejscu.

Po takich rozczarowaniach niemalże pewne było, że akademia BDS nie pozostanie w tym samym kształcie na kolejny rok. I wczoraj dostaliśmy tego potwierdzenie. W mediach społecznościowych drużyny pojawiło się wideo wraz z ogłoszeniem o oficjalnym pożegnaniu aż sześciu członków zespołu, w tym trzech Polaków. Z drużyną rozstali się m.in. Tobiasz "Agresivoo" Ciba, Robert "Erdote" Nowak oraz Paweł "delord" Szabla. – Po rozczarowującym roku potrzebne były zmiany w naszym zespole LFL. Chcielibyśmy serdecznie podziękować każdemu z osobna i życzyć wszystkiego najlepszego w nadchodzącym roku – możemy wyczytać w oświadczeniu BDS.

Jaka przyszłość czeka Polaków?

Jeśli chodzi natomiast o wspomnianych trzech muszkieterów, to dalsze losy niektórych z nich są już znane, albo niemal pewne. Erdote bowiem już jakiś czas temu został oficjalnie zaprezentowany jako zawodnik Zero Tenacity, więc rodzimego wspierającego będziemy mogli oglądać podczas kolejnego sezonu Ultraligi. O Agresivoo plotkuje się zaś, że ma zostać na francuskiej ziemi, dołączając do AEGIS. Jedynie kolejny krok delorda nie jest jeszcze znany.

Skład Team BDS Academy prezentuje się na ten moment tak:

Team BDS
Steven "Reeker" Chen