EXCEL razem z Giants – oto GIANTX

Scena League of Legends nie będzie jednak jedyną, na jakiej występować będzie GIANTX – nowy twór powstały w wyniku fuzji EXCEL z Giants. Zapowiedziano już, że składy tej organizacji znajdziemy również w VALORANCIE, a dokładnie w VALORANT Champions Tour, a także w żeńskich rozgrywkach tej gry, czyli Game Changers. Pod banderą GIANTX oglądać będziemy mogli też akademię głównego składu LoL-a, która występować będzie w LVP Superlidze – jednej z najbardziej prestiżowych EMEA Regionalnych Lig.

W zarządzie nowo utworzonej organizacji zasiadać będą dyrektorzy generalni EXCEL oraz Giants – odpowiednio Tim Reichert oraz José Díaz, którzy w GIANTX będą działać jako co-CEO. Dyrektorem esportowym zostanie natomiast David "Lozark" Alonso Vicente, od jakiegoś czasu pełniący tę funkcję w Giants.

"Duch GIANTX jest globalny"

 

Start GIANTX stanowi nadzwyczajną okazję. Po wielu osiągnięciach i latach bycia liderem w branży, gdzie Giants zostało jednym z głównych punktów odniesienia na hiszpańskojęzycznym rynku, czas na ewolucję i następny krok. Wierzymy, że w EXCEL ESPORTS znaleźliśmy idealnego partnera do dalszego rozwoju. Naszą misją jako GIANTX jest zostanie jednym z najbardziej wartościowych klubów esportowych na arenie międzynarodowej, a naszych drużyn uplasowanie się na szczytach w najważniejszych światowych rozgrywkach.

Duch GIANTX jest globalny – od Londynu po Malagę przez Berlin jako nasze centra dowodzenia. Nasze rynki i publiki również rozszerzą się w wyniku tej fuzji. Podobnie jak możliwości – chcemy wygrywać i być znaczącą organizacją na najwyższym poziomie w esportowym wszechświecie. Jesteśmy przekonani, że uda nam się to osiągnąć i w pełni uhonorować dziedzictwo, jakie przez lata Giants i EXCEL budowały ciężką pracą, zaangażowaniem i pasją.

José Díaz, co-CEO GIANTX, dawniej CEO Giants Gaming

Połączenie i utworzenie GIANTX reprezentuje kluczowy i znaczący rozdział w historii EXCEL i jesteśmy zachwyceni dołączając do jednej z czołowych organizacji w Hiszpanii. Przez fuzję naszych obu marek, gdzie każda z nich zebrała zagorzałe grupy fanów, jesteśmy podekscytowani mogąc zaprezentować świeżą i interesującą wizję przyszłości.

Podczas gdy EXCEL i Giants są liderami na osobnych rynkach, razem utworzyliśmy jasną i wspólną wizję oferującą nowe i zróżnicowane możliwości dla naszych partnerów, poszerzając naszą światową publiczność, jednocześnie optymalizując nasze strategie wewnątrz poszczególnych składów. Mając łącznie 24-letnie doświadczenie na runku Wielkiej Brytanii i Hiszpanii, GIANTX aspiruje do bycia potężną siłą europejskiego esportu.

Tim Reichert, co-CEO GIANTX, dawniej CEO EXCEL ESPORTS

 

Znamy składy na LEC oraz VCT

Wspomnieliśmy o tym, że GIANTX rywalizować będzie między innymi w League of Legends EMEA Championship oraz VALORANT Champions Tour. Na ogłoszenie obu tych dywizji nie musieliśmy długo czekać, bo te zostały zaprezentowane podczas oficjalnego streama z udziałem m.in. obu co-CEO, ale też samych graczy. I tak w zespole grającym w LEC znaleźli się wszyscy, którzy wcześniej w plotkach transferowych byli łączeni z EXCEL. W porównaniu do zeszłorocznej inkarnacji składu znajdziemy dwie zmiany – na pozycji środkowego i wspierającego, gdzie występować będą odpowiednio Adam "Jackies" Jeřábek oraz Lee "IgNar" Dong-geun. Dla pierwszego z nich będzie to debiut w czołowych rozgrywkach LoL-a regionu EMEA, dla drugiego zaś powrót na europejskie podwórko po czteroletniej przygodzie w Ameryce Północnej.

Skład GIANTX na LEC 2024:

Andrei "Odoamne" Pascu
Lee "Peach" Min-gyu
Adam "Jackies" Jeřábek
Patrik "Patrik" Jírů
Lee "IgNar" Dong-geun
Jonas "Hidon" Vraa

W przypadku składu VALORANTA niespodzianek jest jeszcze mniej, bo GIANTX reprezentować będą wszyscy zawodnicy, którzy do niedawna grali jako Giants Gaming, a nawet którzy mieli już okazję wystąpić pod banderą Gigantów w ramach LVP Crossfire Cup. Większość tego składu znają dobrze ci, którzy oglądali ostatnie mistrzostwa świata VALORANTA, bo od czasu VALORANT Champions 2023 w składzie Giants doszło do tylko jednej zmiany – w miejsce Emira "rhyme'a" Muminovica wszedł Igor "Redgar" Vlasov, czyli dawniej zawodnik Teamu Liquid. 26-letni Rosjanin razem m.in. ze swoim rodakiem będą od teraz grać na konto GIANTX, a pełny skład dywizji VALORANTA prezentuje się następująco:

Adolfo "Fit1nho" Gallego
Kirill "Cloud" Nehozhin
Aaro "hoody" Peltokangas
Žygimantas "nukkye" Chmieliauskas
Igor "Redgar" Vlasov
Daniil "pipsoN" Meshcheryakov

fot. materiały prasowe