Cloud9 zastępuje Evil Geniuses

Nowym partnerem BLAST Premier zostało Cloud9. Organizacja ta to półfinalista BLAST Premier Fall Final 2023, który obecny był również na dopiero co zakończonym BLAST Premier World Final 2023. Gołym okiem widać więc, że mimo braku slota ekipa nie miała większego problemu z awansowaniem na kolejne imprezy w ramach cyklu. – Z radością ogłaszam, że Cloud9 będzie uczestniczyć w BLAST Premier. Dołączenie do tak prestiżowej ligi odzwierciedla nasze zaangażowanie w doskonałość i konkurencyjność na globalnej scenie. Nie możemy się doczekać, by pokazać umiejętności i determinację naszych utalentowanych graczy, kontynuując wraz z BLAST Premier naszą podróż w CS2 – przyznał Jack Etienne, współzałożyciel Cloud9.

Szansa dla C9 pojawiła się w związku z tym, że na sprzedaż swojego slota zdecydowali się Evil Geniuses. Północnoamerykańska organizacja od dawna była obiektem kpin i żartów dotyczących m.in. pewnego udziału na zawodach mimo fatalnej formy. Teraz jednak w sieci wrze od plotek, że EG może całkowicie wycofać się z esportu. – Od momentu inauguracyjnego sezonu Evil Geniuses wspierali i uczestniczyli w BLAST Premier w ramach naszego zaangażowania w północnoamerykańską scenę Counter-Strike'a. Nie będziemy jednak dłużej rywalizować w Premier. Jesteśmy wdzięczni za te trzy lata, podczas których występowaliśmy i nie możemy się doczekać, by z dystansu wspierać grające w lidze talenty CS-a z NA – stwierdził Chris DeAppolonio, dyrektor generalny Evil Geniuses.

Lista partnerów BLAST Premier:

Astralis BIG Cloud9 Complexity
FaZe Clan G2 Esports Heroic Natus Vincere
Ninjas in Pyjamas OG Team Liquid Team Vitality

Sezon 2024 w ramach BLAST Premier rozpocznie się 22 stycznia podczas wiosennej fazy grupowej w Kopenhadze. W kolejnych miesiącach lanowe imprezy w ramach cyklu odbędą się także w Londynie oraz kolejne dwa razy w Kopenhadze. Zwieńczeniem będą zaś światowe finały. Te rozegrane zostaną w listopadzie, ale nie znamy jeszcze ich lokalizacji.