siuhy i mantuu w akcji

Smakiem w kwestii bezpośredniego zaproszenia na RMR-a musiał obejść się m.in. Kamil "siuhy" Szkaradek. Zamiast tego dowodzone przez Polaka MOUZ zawalczy w zamkniętych eliminacjach. I nie ulega wątpliwości, że siuhy i jego partnerzy będą faworytami do awansu, gdyż w ich grupie, oznaczonej literą B, trudno szukać szczególnie groźnych dla Myszy rywali. Nie oznacza to jednak, że nie są to rywale ciekawi. Spore oczekiwania pokładane są w odmienionym składzie Astralis, wzmocnionym przez dwa nabytki z Heroic. Innym przedstawicielem duńskiego CS-a będzie Preasy Esport, czyli nowa drużyna pięciokrotnego mistrza świata, Petera "dupreeha" Rasmussena. Z kolei region CIS reprezentować będą słynny Team Spirit oraz Aurora Gaming, FORZA Esports i powołane niedawno do życia Amkal Esports.

Z kolei w grupie A wylądowało BIG. Niemniej przed zespołem Mateusza "mantuu" Wilczewskiego zdecydowanie niełatwe zadanie. Do rywalizacji przystąpią przecież najpotężniejsze formacje z Europy Wschodniej, czyli Cloud9, Virtus.pro oraz Natus Vincere. W tej ostatniej znajdziemy również polski akcent w osobie Urszuli "Xirreth" Klimczak, performance coacha NAVI. Ponadto warto będzie zwrócić uwagę na marzący o debiucie na mistrzostwach świata BetBoom Team. Zaskoczyć faworytów spróbują też 3DMAX z Francji i 9Pandas Esports z Rosji. Ekipy te odnosiły już pomniejsze sukcesy, ale nigdy jeszcze na scenie tier 1, dlatego też nie są uważane za faworytów.

Lista zaproszonych uczestników zamkniętych eliminacji do europejskiego RMR-a:


Grupa A
3DMAX 9Pandas Esports BetBoom Team BIG
Cloud9 Natus Vincere SAW Virtus.pro

Grupa B

Amkal Esports Astralis Aurora Gaming Eternal Fire
FORZE Esports MOUZ Preasy Esport Team Spirit

Zamknięte europejskie eliminacje do Regional Major Ranking odbędą się między 18 a 20 stycznia. W sumie po bezpośredni awans do RMR-a sięgnie szesnaście drużyn. Kolejna piątka awansuje natomiast na drodze drabinki ostatniej szansy.