KC nie zmieni zdania w sprawie górnej alei?

Zdecydowana większość składów na nadchodzący wielkimi krokami zimowy split LEC jest już potwierdzona. Na niespełna dwa tygodnie przed startem zmagań nadal nie otrzymaliśmy jednak pełnych informacji na temat wyglądu przyszłej drużyny Karmine Corp. Co prawda w związku ze wkraczającym na wyższy szczebel zespołem pojawiały się już plotki dotyczące jego reprezentantów, ale jak się wczoraj okazało nie wszystko było jeszcze dopięte. A to za sprawą komunikatu, który pojawił się na stronie Sheep Esports. Z niego możemy się dowiedzieć, że według źródeł, które dostarczane są redakcji, toplanerem formacji pozostanie Lucas "Cabochard" Simon-Meslet.

Powrót na najwyższy poziom po latach

Dla 26-latka oznaczałoby to, że po ponad trzech latach wróci do LEC. Francuz bowiem miał okazję w swojej karierze rywalizować już w tej lidze i to przez bardzo długi czas. Wszak po raz pierwszy występował tam jeszcze w barwach Gambit Gaming w 2015 roku. Po ówczesnym sezonie jednak zmienił barwy na Team Vitality i to właśnie wraz z Pszczołami rywalizował na tym poziomie najdłużej, bo aż do końca 2020. Po tym okresie zszedł o stopień niżej i wylądował w Karmine Corp w lidze francuskiej. I tę historię chyba wszyscy już znają, gdyż to właśnie Cabochard towarzyszył niemalże wszystkim sukcesom Jakuba "Cinkrofa" Rokickiego, które osiągał w tamtym czasie swojej kariery.

Tak według plotek prezentować ma się skład Karmine Corp na najbliższy sezon LEC:

Lucas "Cabochard" Simon-Meslet
Zhou "Bo" Yang-Bo
Lucas "Saken" Fayard
Elias "Upset" Lipp
Raphaël "Targamas" Crabbé
Jakob "YamatoCannon" Mebdi

Rozgrywki w ramach LEC 2024 Winter rozpoczną się już 13 stycznia. Karmine Corp w tygodniu otwarcia nie będzie miało wcale łatwego zadania. Wszak będzie musiało mierzyć się m.in. z G2 Esports, czyli obecnymi mistrzami naszego regionu. Pierwszy pojedynek natomiast KC rozegra z Fnatic około godziny 19:00. Transmisję z tego spotkania, ale także i ze wszystkich innych pojedynków pierwszego tygodnia LEC będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube.