tudsoN i m4tthi na Bliskim Wschodzie

To właśnie na Bliskim Wschodzie do rywalizacji przystąpił Filip "tudsoN" Tudev. 23-latek pozostaje bez stałego zatrudnienia od maja 2022 roku, gdy opuścił szeregi Anonymo Esports. Ale mimo to nie jest bierny, bo co jakiś czas możemy go oglądać w kolejnych miksach. Teraz połączył on siły z byłymi reprezentantami Camel Riders i wziął udział w otwartych arabskich eliminacjach. Jego ekipa, znana jako OnyxRavens, pokonała kolejno najpierw Aimst4rs, a potem 4Point5. Niemniej w spotkaniu o wyższe rozstawienie tudsoN i spółka ulegli Teamowi Shush. Skład Polaka oddał mecz walkowerem przy wyniku 11:1. Powodem tej decyzji były problemy techniczne OR.

Poza Tudevem z awansu do etapu zamkniętego mógł cieszyć się także Mateusz "m4tthi" Szambelan. Były gracz Ungentium i Illuminar Gaming zagrał wraz z POGGERZ, czyli drużyną złożoną z ex-członków Twisted Minds. Ta zagrała w otwartych eliminacjach dla Lewantu i Afryki Północnej, w których oglądać mogliśmy także Rolanda "ultimate'a" Tomkowiaka i jego NOM. I o ile zawodnicy izraelskiej organizacji nie wywalczyli sukcesu, tak m4tthi i jego kompanii osiągnęli swój cel. Mimo półfinałowej porażki z DEATHROW, w kolejnym starciu ograli bowiem Major Abusers. A warto zaznaczyć, że był to pojedynek o trzecie miejsce – ostatnie dające awans do kolejnej fazy.

Polak czy nie Polak?

Na koniec warto też zatrzymać się przy DEATHROW. Członkiem tej formacji jest bowiem niejaki Jakub "Maxwell" Pogorzelski. Ten według HLTV ma 20 lat i pochodzi z Polski. Ale nie wiadomo, czy faktycznie tak jest. – Hej, Challengermode, PGL. To jest Jacob Maxwell, albo przynajmniej sam tak siebie nazywa. To ukraiński gość, który cheatował podczas wczorajszych bliskowschodnich eliminacji do RMR-a i udaje, że jest Polakiem. Vladislav "Qweall" Pivkin udaje, że go nie zna, ale wczoraj grał na FACEICIE puga wraz z jego kontem. Jego inny partner, Elie "Joker" Bassil, przegrał przeciwko mnie na ostatnim RMR-ze, grając z cheaterem, który został zbanowany zaraz po eliminacjach. Gra z cheaterami nie jest dla nich niczym nowym – pisał Tal "meztal" Hahiashvili z NOM.

Lista uczestników zamkniętych bliskowschodnich eliminacji do RMR:

Bravado Gaming DEATHROW Goliath Gaming JiJieHao
Nixuh OnyxRavens POGGERZ Team Shush

Zamknięte eliminacje Bliskiego Wschodu do Regional Major Ranking odbędą się między 19 a 21 stycznia. Udział w nich weźmie w sumie 8 formacji, które zawalczą o dwa miejsca na azjatyckim RMR-ze przed PGL Major Copenhagen 2024.