Snax w ESL Pro League

Jedną z nich jest GamerLegion, gdzie rolę prowadzącego pełni Janusz "Snax" Pogorzelski. Ekipa naszego rodaka zajmuje obecnie 14. miejsce w rankingu ESL, co wystarczyło, by zgarnęła ona bezpośrednie zaproszenie do ESL Pro League. Co ważne, Snax będzie kolejnym Polakiem, który pojawił się na liście uczestników. Najwięcej naszych reprezentantów znajdziemy oczywiście w ENCE. Członkami Ośmiornic są wszak Paweł "dycha" Dycha, Olek "hades" Miśkiewicz, Kacper "Kylar" Walukiewicz i Krzysztof "Goofy" Górski, a także Jakub "kuben" Gurczyński, trener ekipy. Ponadto godni wspomnienia są również Mateusz "mantuu" Wilczewski z BIG, Kamil "siuhy" Szkaradek z MOUZ i Szymon "kRaSnaL" Mrozek z Monte. Z kolei za wyniki FaZe Clanu i G2 Esports odpowiedzialni będą odpowiednio Filip "NEO" Kubski i Wiktor "TaZ" Wojtas.

Wracając jednak do drużyn zaproszonych na podstawie rankingu ESL, to nie można pominąć Teamu Falcons. Skład podległy saudyjskiej organizacji nie rozegrał jeszcze ani jednego oficjalnego meczu. Niemniej jego trzon stanowią byli reprezentanci ENCE i stąd dostatecznie wysoka pozycja, by zgarnąć bilet do 19. sezonu Pro Ligi. W tym zobaczymy też trzech reprezentantów wschodnioeuropejskiego Counter-Strike'a. Mowa tutaj o utytułowanych Cloud9 i Virtus.pro, a także powołanym do życia stosunkowo niedawno BetBoom Team. Ten jak dotychczas pokazał się już na lanie przy okazji Intel Extreme Masters Sydney 2023 i BetBoom Dacha, w tym drugim wypadku finiszując nawet w czołowej czwórce.

Lista uczestników ESL Pro League Season 19 wygląda tak:

3DMAX Astralis BetBoom Team BIG
BOSS Cloud9 Complexity ENCE
Eternal Fire FaZe Clan Fnatic FORZE Esports
FURIA G2 Esports GamerLegion Grayhound Gaming
Heroic M80 Monte MOUZ
Natus Vincere Ninjas in Pyjamas Team Falcons Team Liquid
Team Vitality TheMongolZ TYLOO Virtus.pro
TBD TBD TBD TBD

ESL Pro League Season 19 odbędzie się między 23 kwietnia a 12 maja na Malcie i zaoferuje swoim uczestnikom m.in. bilet na Intel Extreme Masters Cologne 2024.