We Francji bez wielkich hitów

W tym tygodniu w LFL-u Polacy się nie przetną ani razu. Dziś o 18:00 BK ROG Esports podejmie akademię Karmine Corp, a jutro o 20:00 zmierzy się z Teamem GO. W obu starciach Paweł "Czekolad" Szczepanik i spółka są faworytami, choć warto nadmienić, że nie bardzo znacznymi. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku Vitality.Bee. Ekipa Mateusza "Czajka" Czajkowskiego najpierw zmierzy się z BDS Academy dziś o 20:00. W tym przypadku to przeciwnicy ekipy Polaka będą głównymi kandydatami do wygranej. Łatwiej Pszczoły będą miały drugiego dnia, gdyż o 19:00 podejmą średnie na papierze GameWard. Niełatwą przeprawę będzie miało również Aegis z Tobiaszem "Agresivoo" Cibą na czele. AEG dziś o 20:00 zagra z Teamem GO, a jutro o 21:00 z Solary. W obu spotkaniach to rywale są teoretycznie mocniejsi.

Polacy w hiszpańskich derbach

W masie spotkań wystąpią Polacy w Hiszpanii i jako, że są rozdzieleni na pięć różnych ekip, zobaczymy oczywiście polsko-polskie pojedynki. Już o 19:00, w drugim spotkaniu środowego wieczoru Rebels Gaming podejmie Ramboot Club, a to oznacza starcie naszych rodaków na górnej alei. Miłosz "R4VEN" Domagalski stanie naprzeciw Marcina "iBo" Lebudy. Ponadto drugiego dnia o 19:00 Guasones z Jakubem "Syzyfkiem" Barełą podejmie Movistar KOI, gdzie na bocie znajduje się Igor "marlon" Tomczyk. Poza tym ciekawie zapowiadają się mecze Los Heretics z Arturem "Zwyroo" Trojanem na czele. Dziś o 21:00 Heretycy podejmą akademię GIANTX, a jutro o tej samej godzinie zmierzą się z debiutującym Case Esports. W pozostałych dzisiejszych meczach GSNS zagra z UCAM Tokiers, a Movistar KOI podejmie ZETĘ. Za to w jutrzejszych spotkaniach RBTE o 18:00 zagra z ZETĄ, a RBLS o 20:00 podejmie GIANTX.

Czy Woolite i spółka strzelą gola?

Zmagania w EMEA Regionalnych Ligach rozpocznie również prawie w pełni polskie Austrian Force willhaben. Paweł "Woolite" Pruski i spółka podejmą wywodzące się z piłki nożnej Eintracht Frankfurt oraz Schalke 04. Pierwsze spotkanie odbędzie się dziś o 19:00, a drugie jutro o 22:00. W obu przypadkach trudno wskazać faworyta, ponieważ AF nie należy do najmocniejszych na papierze drużyn, ale S04 i SGE podobnie. Inaczej jest w przypadku meczów NNO Prime, gdzie gra Lucjan "Shlatan" Ahmad. NNO dziś o 18:00 zmierzy się z mocarnym SK Gaming Prime, a jutro o 19:00 zagra ze słabiutkim E WIE EINFACH.