Mobile Legends – MOBA na telefon

Mobile Legends: Bang Bang to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych tytułów w obrębie mobilnego esportu. Jest to pierwsza MOBA na smartfony, która zdobyła globalne uznanie. Podbiła ona zachodni rynek w rywalizacji z gigantycznym projektem Tencentu, Honor of Kings. Podczas gdy największa firma w branży gier postanowiła skupić się wyłącznie na chińskich odbiorcach, przeciwnicy wymierzyli bezpośrednio w Zachód. Stanowili więc realną konkurencję dla HoK. I mimo tego, że po pewnym czasie Tencent zdecydował się poszerzyć swój rynek, wydając Arena of Valor, graczom bardzo trudno było się otworzyć na nowe tytuły. Nawet przepiękna ścieżka dźwiękowa skomponowana przez samego Hansa Zimmera nie pomogła podbić serc Europejczyków i Amerykanów.

Esports World Cup

Rijad możecie już kojarzyć z Gamers8. Wydarzenie to wzbogacone było w ubiegłym roku szeregiem konkursów gamingowych, w tym Riyadh Masters, okraszonego pulą nagród o łącznej wartości 15 milionów dolarów turnieju z Dota 2. W tym roku doprecyzowano nieco format i nadano imprezie miano Esports World Cup, zapraszając jeszcze więcej wydawców do współpracy. Wśród nich znalazł się między innymi deweloper Mobile Legends, Moonton.

W ramach eventu odbędą się dwa osobne turnieje:

  • MLBB Women's Invitational z nagrodami w wysokości 500 000 dolarów.
  • Mid Season Cup, gdzie do wygrania będą aż 3 miliony dolarów.

Jest to największa kwota, jaką do tej pory zaoferowano w historii tej gry. A jednocześnie ekwiwalent ubiegłorocznych mistrzostw świata z PUBG Mobile. To one do nich do tej pory należała sława najbogatszego tytułu w swej kategorii.