Team Vitality 1:0 Team Heretics

LEC z szalonym początkiem

Dzisiejsze rozgrywki LEC już na etapie pierwszego draftu pokazały swoje szalone oblicze. Po raz drugi w historii ligi naszym oczom ukazał się Hwei – tym razem jednak w innej, znacznie bardziej zaskakującej roli. Po Wizjonera sięgnął bowiem Norman "Kaiser" Kaiser. Dolna aleja Teamu Heretics wykorzystywała ten wybór już od pierwszych minut, bezlitośnie naciskając na zawodników Teamu Vitality. Pierwsza krew powędrowała natomiast na konto Pszczół, a ich ofiarą padł Martin "Wunder" Hansen. Heretycy długo nie pozostali dłużni i już po chwili odwdzięczyli się eliminacją przeciwnego wspierającego.

W kolejnych minutach nie było nam dane zaznać ani chwili spokoju. Trupy po obu stronach padały na całej mapie, jednak to ekipa Jankosa wychodziła z tych wymian nieco lepiej... do czasu. Pierwsza poważniejsza walka w dolnej części rzeki potoczyła się po myśli drużyny Daglasa i zupełnie wyrównała status gry. Po krótkim przestoju TH zaatakowało ponownie, znajdując dla siebie dwie głowy rywali i smoka. VIT odrobiło zaś straty w następnych potyczkach i raz jeszcze trudno było stwierdzić, która z formacji jest bliżej zwycięstwa. Po stronie Pszczół znajdowały się trzy drake'i, ale to Heretycy po cichu zaopiekowali się pierwszym Baronem.

W jedną, w drugą, w jedną, w drugą...

Ten nie przekuł się w szczególną przewagę, za to starcie przy kolejnym smoku zostało wygrane przez zespół Jankosa. Zarówno ta bestia, jak i kolejny Nashor powędrowały do Heretics. W nieustających, szalonych walkach to oni właśnie oni radzili sobie lepiej. Aż do wielkiej bitwy o Duszę Smoka Oceanicznego, w której zwyciężyło Vitality, zgarniając dla siebie to ważne wzmocnienie. To pozwoliło Daglasowi i spółce raz jeszcze powrócić do tego spotkania. Ostatecznie jednak to nie wygrana walka zadecydowała o jego końcu, a... backdoor. Finalny cios w Nexus Heretyków po niemal 50-minutowej batalii zadał Kyeong "Photon" Gyu-tae, gwarantując swojej formacji udział w fazie play-off.


Wszystkie spotkania LEC 2024 Winter możecie śledzić na kanałach Polsat Games. Transmisja dostępna jest w trzech miejscach: w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Więcej informacji na temat bieżącej odsłony LEC znajdziecie w naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

LEC 2024