Vitality od teraz obecne w Starcrafcie II

Vitality przejęło bowiem północnokoreański zespół ONSYDE. W ten sposób pod skrzydła popularnych Pszczół trafili też naprawdę znani na scenie gracze. To przede wszystkim Cho "Maru" Seong-ju oraz Kang "Solar" Min-soo. Ten pierwszy sięgnął po wicemistrzostwo Intel Extreme Masters Katowice 2023. Drugi natomiast dotarł do półfinału ubiegłorocznego Gamers8. Obaj oni zgarnęli również mistrzowskie tytułu trzech sezonów ubiegłorocznej Global StarCraft II League. Ich klubowym kolegą w TV będzie Kim "Ryung" Dong-won, który dwa lata temu wrócił do gry po odbyciu obowiązkowej służby wojskowej.

"To świetna okazja, by otworzyć się na nowy rynek"

Wejście do Stacrafta II oznacza związanie Vitality z historią światowego esportu. To ioniczna gra, na której rozwinął się cały esportowy ekosystem – przyznał Fabien "Neo" Devide, współzałożyciel organizacji. – Jednak nie tylko rozpalamy w ten sposób naszą nostalgię, bo to też świetna okazja, by otworzyć się na nowy rynek w ramach naszej międzynarodowej ekspansji. Zamierzamy współpracować z profesjonalistami na scenie oraz graczami o statusie legend. Te kryteria są kluczowe dla modelu najwyższej wydajności Vitality. Wspólnie będziemy pracować na drodze do sukcesu gry, stając się ambasadorami tego, by otworzyć szał na RTS-y – dodał.

Co ciekawe, Maru i Solar w nowych barwach zadebiutują oficjalnie na polskiej ziemii. Jako reprezentanci Teamu Vitality wezmą oni bowiem udział w nadchodzącym Intel Extreme Masters Katowice 2024. Przypomnijmy, że turniej Starcrafta II odbędzie się między 8 a 11 lutego i zapewni swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości pół miliona dolarów.