Mistrzowie LEC 2023 kontra Giganci

Zanim jednak przejdziemy do meczu Jankosa, zobaczymy pojedynek najlepszej drużyny zeszłorocznej edycji LEC z nowo powstałą organizacją. W spotkaniu inaugurującym fazę pucharową G2 Esports podejmie GIANTX. I tym razem, jak zwykle, Samuraje zdają się być niekwestionowanymi faworytami tego starcia. Pomimo wielu chwiejnych występów zawodnicy G2 na przestrzeni całego splitu prezentowali się znacznie lepiej niż ich rywale. I mowa tu zarówno o dyspozycji indywidualnej, jak i drużynowej. Choć ekipa Andreia "Odoamne" Pascu poradziła sobie naprawdę nieźle, jeśli zestawić jej rezultaty z założeniami sprzed splitu, to do perfekcji jeszcze daleko. A mało kto żywi się błędami przeciwnika tak dobrze, jak Rasmus "Caps" Winther i spółka. Ci również popełniają ich sporo, jednak w ostatecznym rozrachunku zazwyczaj potrafią dopiąć swego i w kluczowych momentach ograć oponenta. Byłoby więc sporym szokiem, gdyby to nie oni awansowali do kolejnego etapu w drabince wygranych.

Czy ekipie Jankosa uda się zaskoczyć?

W minionych tygodniach Team Heretics przeszedł sporą metamorfozę aż dwukrotnie. Po słabym starcie formacja Jankosa zaprezentowała kilka naprawdę solidnych spotkań tylko po to, aby zakończyć fazę zasadniczą tygodniem 0-3. Team BDS rozpoczął natomiast od porażki z G2 Esports, zwyciężył w kolejnych siedmiu pojedynkach i dopiero na sam koniec uległ Karmine Corp. Nie ulega wątpliwości, że to drużyna Adama "Adama" Maanane wyglądała na bardziej poukładaną, zgraną i stabilną. Po stronie Heretyków również jednak nie brakuje argumentów. Wszak ich dolna aleja potrafiła zabłysnąć, na Martinie "Wunderze" Hansenie można było polegać, a sam polski leśnik dwoił się i troił, aby rozruszać wszystkie strony mapy. Głównym problemem ostatnich gier była za to dyspozycja Luki "Perkza" Perkovicia, który podejmował wiele wątpliwych decyzji i popełniał istotne błędy mechaniczne. W opozycji do niego stanie zaś Ilias "nuc" Bizriken, który ma za sobą wybitne wręcz tygodnie. Starcie to pokaże, czy Chorwat zdołał obudzić się z zimowego snu.

Harmonogram dzisiejszych spotkań LEC:

3 lutego
17:00 GIANTX vs G2 Esports BO3
20:00 Team BDS Team BDS vs Team Heretics BO3

Wszystkie spotkania LEC 2024 Winter możecie śledzić na kanałach Polsat Games. Transmisja dostępna będzie w trzech miejscach: w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Więcej informacji na temat bieżącej odsłony LEC znajdziecie w naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

LEC 2024